Cosmopolitan dal svojim zamestnancom bonusy 5000 dolárov počas firemnej akcie.

Cosmopolitan svojim zamestnancom počas firemnej akcie poskytol bonus o objeme 5000 dolárov.

Luxusné rezortné kasíno a hotel na bulvári – Cosmopolitan of Las Vegas v priebehu tohto týždňa prekvapil svojich viac ako 5000 zamestnancov jednorazovým bonusom v objeme 5000 dolárov pre každého z nich.

Rezort uviedol, že svojim zamestnancom poskytol „bezprecedentných“ 27 miliónov dolárov, počas slávnostnej udalosti, ktorá bola zakončená “špeciálnym bubnovaním“ a konfetami, keď túto správu oznamoval generálny riaditeľ Cosmopolitanu – Bill McBeath. Táto udalosť oslávila takmer desaťročné vlastníctvo nehnuteľnosti súkromnej investičnej spoločnosti Blackstone v Las Vegas, ktorá sa práve predáva spoločnosti MGM Resorts International a realitnej firme.

Tyler Henritze, vedúci strategických investícií Blackstone Real Estate, vo vyhlásení uviedol: „Vieme, že nič z toho by nebolo možné bez tvrdej práce a obetavosti úžasných zamestnancov rezortu a sme nadšení, že im tieto príspevky môžeme uznať.“

Zamestnankyňa Cosmopolitanu prekvapená bonusom.

Zamestnankyňa Cosmopolitanu prekvapená bonusom.

Tlačová správa uviedla, že keď sa táto správa objavila, divadlo zaplnili „slzy a potlesk“. Bonus prichádza aj počas napätej situácie na trhu práce, kde sa spoločnosti snažia upokojiť pracovníkov, aby nezvažovali prechod do iných firiem.

Cosmopolitan, ktorý bol otvorený v roku 2010, je jedným z najúžasnejších luxusných rezortov v rámci štvrte Stripe. Po otvorení rýchlo zasiahla finančné otrasy a v roku 2014 ju kúpila spoločnosť Blackstone za 1,7 miliardy dolárov a minula približne 500 miliónov dolárov na prestavbu svojich viac ako 3 000 izieb pre hostí, viacerých poschodí kasín a spoločných priestorov s reštauráciami a barmi.

Hotel a kasíno The Cosmopolitan of Las Vegas.

Hotel a kasíno The Cosmopolitan of Las Vegas.

Investičný gigant Blackstone sa rozhodol odpredať Cosmopolitan po pandémii Covid-19, ktorá zničila slávne mesto Nevady. Spoločnosť v priebehu minulého roka oznámila, že ho predala za 5,65 miliardy dolárov (kúpila ho za viac ako 4 miliardy dolárov). Spoločnosť MGM Resorts z toho zaplatila 1,6 miliardy dolárov, aby pod správu prevzala svoju činnosť, pričom zvyšok peňazí pochádzal od spoločností určených pre investovanie do nehnuteľností.

Cosmopolitan nie je jediné masívne kasíno a rezort, ktorý mení majiteľa. Spoločnosť MGM Resorts koncom minulého roka oznámila, že predáva Mirage od spoločnosti Hard Rock International za viac ako 1 miliardu dolárov. 32-ročná nehnuteľnosť, známa svojou explodujúcou sopkou, starne a MGM už do nej nechcela investovať.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: CNN

Facebook komentár