Mercedes-Benz EQC.

Mercedes-Benz EQC.

Generálny riaditeľ (CEO) skupiny Daimler – Dieter Zetsche očakáva, že elektrické SUV značky Mercedes-Benz, EQC bude na rok 2019 vypredané a pravdepodobne aj na rok 2020. Zdroj týchto informácií sa uvádza v článku spoločnosti Electrek s odkazom na nemecké noviny Welt.

Generálny riaditeľ spoločnosti Daimler – Dieter Zetsche v súlade s preloženou verziou správy uviedol: “Sme presvedčení, že nebudeme môcť splniť dopyt pre rok 2019 a pravdepodobne nie ani pre rok 2020.” Daimler je materskou skupinou spoločnosti Mercedes-Benz.

Zástupca spoločnosti Mercedes-Benz pre agentúru Business Insider uviedol: “Máme pozitívnu spätnú väzbu od našich predajných miest po celom svete,” … “Z tohto dôvodu pán Zetsche očakáva, že EQC bude na rok 2019 okamžité vypredané, keď objednávky v západnej Európe začnú byť v apríli roka 2019 príjmané.”

Značka Mercedes-Benz uviedla, že plánuje začať s výrobou vozidla v roku 2019 a dodania pre zákazníkov v USA začne riešiť v roku 2020. Vozidlo bude mať s batériou 80kWh dojazd viac ako 450 kilometrov, výkon 408 konských síl, s čím ponúkne dojazd až 450 kilometrov. Zrýchlenie z nuly na sto prebehne za 5,1 sekundy a možnosť nabíjania z kapacity 10% po 80% je pri použití rýchlej nabíjačky DC možné za 40 minút.

Súvisiace:
Mercedes odhalil plány na dobytie trhu s elektrickými automobilmi
VW chce byť najziskovejšou elektromobilovou spoločnosťou sveta

EQC bude podľa vyjadrení automobilky Mercedes-Benz mať aj polo-autonómne funkcie asistencie vodiča, ktoré budú schopné riadiť rýchlosť vozidla v náročnej premávke, poskytnú pomoc pri riadení a brzdení, aby zabránili alebo obmedzili škody pri kolíziách.

EQC bude konkurovať luxusným elektrickým SUV modelom ako Tesla Model X, Jaguar I-Pace a nadchádzajúce Audi E-Tron.

Po EQC spoločnosť Mercedes-Benz predstaví elektrický sedan. Automobilka uviedla, že vrámci elektrických vozidiel do roku 2022 plánuje investovať 11 miliárd dolárov.

Video automobilu Mercedes-Benz EQC:

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Electrek, Welt

Facebook komentár