Mercedes_odhalil_plany_na_dobytie_trhu_s_elektrickymi_automobilmi_2018

  • Mercedes-Benz načrtol plány ako bude súperiť s Teslou
  • Mercedes bude vyrábať elektrické vozidlá v šiestich závodoch, nachádzajúcich sa na troch kontinentoch, zatiaľ čo bude budovať “globálnu sieť batérii”, ktoré budú produkovať batérie pre vozidlá.
  • Mercedes plánuje spustiť vlastnú EQ značku s plne-funkčnými elektrickými EQC SUV, ktorých produkcia je naplánovaná na rok 2019

Rivalita medzi Teslou a Mercedes-Benz urobila veľký posun.

V pondelok, Mercedes načrtol ako plánuje konkurovať voči automobilke Tesla – vedúcej spoločnosti, ktorá produkuje elektrické vozidlá.

V tlačovej správe uverejnenej na webstránke spoločnosti, sa Daimler, Mercedes vyjadril, že bude produkovať elektrické vozidlá v šiestich závodoch, nachádzajúcich sa na troch kontinentoch. Spoločnosť pre svoje elektrické vozidlá plánuje vytvoriť “celosvetovú sieť batérii”. Momentálne existuje päť továrni na batérie a kompletizovanie šiestej je naplánované na rok 2018.

Automobilka Daimler predčasom oznámila, že spoločnosť investuje $ 11 miliárd a do roku 2022 plánuje produkovať iba plne-elektrické alebo hybridné vozidlá, čo naznačuje, že spoločnosť zaujme agresívnejší postoj v produkovaní elektrických vozidiel ako konkurenčné spoločnosti. Mercedes plánuje spustiť vlastnú EQ značku s plne-funkčnými elektrickými EQC SUV, ktorých produkcia je naplánovaná na rok 2019.

Mercedes to s elektrickými automobilmy myslí vážne

Kým ostatné spoločnosti oznámili ich ambiciózne plány spojené s elektrickými vozidlami, zámer Mercedesu – vyrábať svoje vlastné batérie naznačuje, že sa seriózne plánujú stať jedným z hlavných hráčov na trhu s elektrickými vozidlami.

Biznis s batériami, ktoré vyrába Tesla je jednou z ich najsilnejších stránok. Od roku 2013, Tesla budovala svoju vlastnú obrovskú továreň v Nevade, známu ako Gigatováreň 1 (Gigafactory 1), kde vyrába batérie pre Powerwall a Powerpack. Investovanie do produkcie vlastných batérií posunulo Teslu ďaleko pred ich konkurenciu, ktorá má už však má taktiež zámer produkovať elektrické vozidlá.

To že Mercedes buduje niekoľko továrni na batérie naznačuje, že chce s Teslou naozaj súperiť.

Okrem toho, Mercedes má s výrobou automobilov takmer 100 ročné skúsenosti, zatiaľ čo Tesla má menej ako 20. Takže je možné, že nemecký výrobca jednoducho porazí Teslu v počte vyprodukovaných automobilov. Mercedes v roku 2017 dodal 2,3 milióna automobilov, zatiaľ čo Tesla dodala 101 000 vozidiel.

Mapa výrobnej siete spoločnosti Mercedes-Benz. Zariadenia, ktoré sa použijú na výrobu elektrických vozidiel, sú zvýraznené modrou farbou.

Mapa výrobnej siete spoločnosti Mercedes-Benz. Zariadenia, ktoré sa použijú na výrobu elektrických vozidiel, sú zvýraznené modrou farbou.

Zdroj: Jakub Bombár

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: WSJ, MarketWatch

Facebook komentár