Mercedes_Benz_Vsetky_vozidla_budu_do_roku_2039_neutralne

Mercedes-Benz v dnešnom dni prisľúbila, že jej nový vozový park pre osobné automobily bude v priebehu dvoch desaťročí neutrálny, čo predstavuje ambiciózny cieľ postavený na elektrických vozidlách a obnoviteľných zdrojoch energie.

Cieľ, ktorý je opísaný ako „zásadná transformácia spoločnosti“, sa javí agresívnejšie ako podobné uhlíkovo neutrálne ciele oznámené spoločnosťou Volkswagen a ďalšími významnými výrobcami automobilov.

Mercedes, ktorá je vlastnená skupinou Daimler, zníži svoju uhlíkovú stopu tým, že bude produkovať omnoho menej spaľovacích motorov. Do roku 2030 sa nemecký výrobca usiluje o to, aby všetky elektrické modely a hybridy tvorili viac ako polovicu jeho celkových predajov automobilov.

Dokonca sa spoločnosť Mercedes plánuje opierať o veternú energiu a iné formy čistej energie, čím sa jej rozsiahle výrobné prevádzky stanú čistejšími. Tento výrobca automobilov si vytýčil cieľ, aby sa do roku 2022 stal v oblasti Európy neutrálnou.

Spoločnosť Mercedes výslovne uviedla, že dôvodom tejto rozsiahlej zmeny sú obavy týkajúce sa životného prostredia.

“Stanovili sme jasný kurz, ktorý pomôže zabrániť ďalšiemu zrýchľovaniu klimatických zmien,” uviedol výrobca automobilov vo vyhlásení a dodal, že Parížska klimatická dohoda je “viac než povinnosťou – je to naše presvedčenie”.

Mercedes v dnešnom dni predstavil svoju prvú generáciu elektrických modelov Mercedes-Benz EQC.

Konkurenčná automobilka VW prišla s predstavením svojho vlastného odvážneho smerovania už v marci. Spoločnosť, ktorá tiež vlastní značky Audi, Bentley a Porsche, uviedla, že v priebehu desaťročia uvedie na trh 70 elektrických modelov a do roku 2050 bude kompletné neutrálnou z pohľadu CO2. Volkswagen chce do roku 2040 produkovať minimálne 40% svojich elektrických vozidiel.

Súvisiace:
Mercedes odhalil plány na dobytie trhu s elektrickými automobilmi
Mercedes-Benz: “Prvé elektrické SUV – EQC bude viac ako rok dopredu vypredané”

Toto oznámenie od skupiny Daimler nezahŕňa rozsiahly vozový park, ktorý zahŕňa nákladné vozidlá Freightliner a autobusy Thomas Built Buses.

Záväzok Mercedesu je však posledným posunom výrobcov automobilov od tradičných motorov.

Carol Lee Rawnová, ktorá má na starosti oblasť dopravy v neziskovej skupine pre udržateľnosť Ceres, poznamenala: “Ak sa nám podarí splniť naše klimatické ciele, spaľovacie motory musia byť minulosťou.“

Nič z toho nebude ľahké.

Mercedes priznal, že jeho snaha predstavuje “obrovskú výzvu” – technologicky aj finančne. Bude si to vyžadovať obrovské množstvo investícií na obnovu tovární, dodávateľských reťazcov a vývoj nových modelov. Automobilka Mercedes prisľúbila, že bude naďalej ponúkať výkon a luxus, bez navyšovania cien.

Automobilka Mercedes nakoniec poznamenala: „Chceme, aby bola udržateľná mobilita ešte vzrušujúcejšia, ale nie drahšia.“

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: MSN, Yahoo

Facebook komentár