VW_chce_byt_najziskovejsou_elektromobilovou_spolocnostou_sveta

Spoločnosť Volkswagen oznámila, že vynaloží 44 miliárd eur (50 miliárd dolárov) na nové závody, elektrické automobily, autonómne riadiace a mobilné služby.

Táto hromada hotovosti sa má vynaložiť počas štyroch rokov v rozmedzí rokov 2019 až 2023 a predstavuje približne tretinu celkových výdavkov spoločnosti pridelených na štvorročné obdobie.

Generálny riaditeľ spoločnosti Volkswagen – Herbert Diess v tlačovej správe vydanej po zasadnutí dozornej rady v piatok vyhlásil: “Jedným z cieľov stratégie skupiny Volkswagen je urýchliť tempo inovácií. Zameriavame sa na investície do budúcich oblastí mobility a našu stratégiu systematicky implementujeme.”

Diess ďalej očakáva, že nemecký výrobca automobilov sa z dôvodu úspor z jeho veľkosti stane najziskovejším výrobcom elektrických automobilov. Táto automobilová skupina uviedla, že chce zvýšiť produktivitu zameraním svojej elektrifikačnej stratégie v rámci Nemecka a zároveň tlačiť niektoré tradičné automobily do tovární s viacerými značkami vo východnej Európe.

Súvisiace:
VW sa v zmene loga pripravuje na éru elektrických automobilov
VW plánuje konkurenta Tesle za menej ako 20 000 eur

Nemecké závody v meste Emden a Hannover budú prevedené na produkciu elektrických vozidiel, zatiaľ čo rodina Volkswagen Passat bude aktuálne vyrábaná v Českej republike. V prípade niektorých vozidiel Škoda a SEAT bude vytvorená nová lokalita vo východnej Európe.

Skupina VW Group dodala, že chce, aby divízia automobilového priemyslu znížila svoj podiel na kapitálových výdavkoch k 6% hodnote príjmov od roku 2020.

Diess nakoniec poznamenal, že predchádzajúce “negatívne správanie” spoločnosti VW znamenalo, že jeho firma čelila “útokom” od politikov v Nemecku a v zahraničí, ale dúfa, že jej vzťahy sa zlepšujú.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Reuters, WSJ

Facebook komentár