NBA schválila predaj, ktorý z vlastníka ruského miliardára Michail Prochorova urobí jediného vlastníka klubu Brooklyn Nets a arény s názvom Barclays Center.

Prochorov, ktorí si kúpili podiely v roku 2010, predtým vlastnil 80% tímu a 45% Barclays Center. Realitná developerská spoločnosť Bruce Ratnera s názvom Forest City Enterprises vlastnila zvyšných 20% klubu Nets a 55% z arény.

Podľa správy agentúry Bloomberg, obchod medzi Prochorov a Ratnerom je v odhadovanej hodnote okolo $ 400 miliónov. Dohoda údajne oceňuje tieto aktíva na 1,9 miliárd amerických dolárov.

Súvisiace:
Miliardár a oligarcha presúva svoju firmu klubu NBA do Ruska
Ruský miliardár Michail Prochorov predáva klub Brooklyn Nets

Ratner bol jeden z kľúčových hráčov, ktorý pomohli presunúť Nets z New Jersey do Brooklynu a bol zapojený do vedenia tímu po dobu 12 rokov. Blog NetsDaily uvádza:

Materská spoločnosť Ratnera – Forest City Enterprises sa k 1. januáru transformuje na investičný trust v sektore realít (REIT), čo obmedzuje možnosti ovladánia takýchto druhov aktív. Ani basketbalový tím, ani aréna nezodpovedá modelu REIT.

Zdroje z ligy pre The Daily News sú skeptické ohľadom budúcnosti Prochorova, ako súčasného vlastníka, keď vlastní 100% tímu:

Zdroje z ligy sú skeptické ohľadom Prochorova, keďže nemá túžbu si udržať všetky tieto aktíva pod kontrolou, ale vzhľadom k tomu realizuje jeho pokusy z dôvodu niektorých jeho neúspechov, keďže v posledných dvoch rokoch chcel predať časť podielu. Nets a Prochorov vždy trvali na tom, že si chce udržať kontrolu nad Nets, ale keďže vyplatil Ratnera, otvorilo mu to cestu k romu aby jednoduchšie nastavil svoju cenu a zbavil sa tímu. Bolo vidno niekoľko správ, že Prochorov sa nachádza vo finančných problémoch z dôvodu klesajúceho rubľa.

Podobne, NetsDaily píše, že Prochorov sa môže pokúsiť predať minoritný podiel o hodnote až 49%, ale zatiaľ tento podiel nebol uvedený na trh.

Zdroj: Bloomberg

Facebook komentár