NBA klub Cleveland Cavaliers v priemere (ročne) basketbalistovi menom LeBron James platí v priemere 23,5 milióna amerických dolárov a stojí za každý jeden tento cent.

Bol lídrom Cavaliers, ktorí v Oaklande zavŕšili historický obrat z 1:3 na 4:3 na zápasy vo finále proti Golden State Warriors a do mesta Cleveland dotiahol tak prvý titul v niektorom z veľkých amerických kolektívnych športov od roku 1964.

James počas tohto zápasu strelil 27 bodov, dosiahol 11 asistencií a zúročil 11 doskokov. Taktiež mal prsty v kľúčových blokoch, počas záverečných momentov hry.

A podľa tzv. návratnosti na hráča (ROI – návratnosť na investíciu) ktorá porovnáva výkon k pomeru platu hráča, potvrdzuje, že Cleveland dostal všetky svoje peniaze Jamesa naspäť.”

Súvisiace:
Jedna vstupenka na finále NBA: Cena 36 843 dolárov
LeBron James zľavil z ceny jeho sídla v Miami až 2 milióny dolárov

James skončil na vrchole a to ako vo finálnej hre, tak aj celom play-off. Získal vrchnú priečku v bodoch aj počas celej sezóny, čím sa jeho ROI pomer v porovnaní s ostatnými hráčmi nedostal do “preplatku.”

V porovnaní s hviezdou klubu Golden State Warriors – Stephenom Currym bol zaradený do naozaj vhodného obchodu po celej pravidelnej sezóne, kedy bol jednohlasnou voľbou pre najužitočnejšieho hráča, keďže viedol svoj tím do rekordných 73 výhier.

Ale vo finálnej hre to bolo Curry, ktorý bol zaradený ako preplatený hráč, aj keď mu je vyplácaná zhruba polovicu Jamesova platu. Curry bol obmedzený na 17 bodov, 2 asistencie a 5 doskokov.ň

Zdroj: ABCNews

Facebook komentár