Predaj-ruzov-prave-vyskocil-o-viac-ako-80%

Masky na tvárach a niekoľko lockdownov držali počas pandémie pery žien zväčša mimo dohľadu. To následne v minulom roku malo negatívny vplyv na predaj rúžov.

Predajcovia make-upu však tvrdia, že výsledky predajov základných kozmetických výrobkov sa začínajú meniť, pretože sa čoraz viac ľudí očkuje a zvyšuje sa tempo sociálnych interakcií.

Podľa posledných údajov spoločnosti IRI, ktorá sa zaoberá prieskumom trhu a sleduje údaje o predaji u maloobchodníkov, predaj rúžov za štyri týždne končiace sa 18. apríla dosiahol objem 34,2 milióna dolárov, čo je viac ako 80% oproti rovnakému obdobiu predchádzajúceho roka. Stále nedosahovali predpandemické úrovne viac ako 40 miliónov dolárov.

Walmart, ktorý je najväčším maloobchodným predajcom v krajine, v nedávnom vyhlásení uviedol, že rúž je najvýkonnejším výrobkom vo všetkých segmentoch kozmetiky a že v poslednom štvrťroku, ktorý sa končí 30. apríla, dosiahol rúž vynikajúce výsledky.

Maloobchodník uviedol, že zákazníci uprednostňujú oblečenie a rúže odolné voči rozmazaniu, ktoré sa pod maskou, alebo rúškom tak ľahko nezotierajú. Spoločnosť Walmart v poslednej dobe uviedla, že zákazníci dopytujú najmä jasné farby, ako sú fialová alebo modrá, a taktiež trendy sú hnedá, čo označuje „príležitosťou pre zákazníkov, aby opäť vyjadrili svoju jedinečnosť“.

V prospech spoločností by mohla pôsobiť aj nedávna zmena v usmerňovaní čo sa týka nosenia masiek. Centrá pre kontrolu a prevenciu chorôb minulý týždeň uviedli, že plne zaočkovaní ľudia nemusia nosiť masky ani dodržiavať rozostupy mimo domu, s výnimkou prípadov, keď sú v zdravotníckych zariadeniach, v hromadnej doprave, v školách alebo v iných oblastiach, kde vládne úrady nosenie masiek vyžadujú.

Jedna z veľkých kozmetických značiek očakáva obnovenie používania make-upu.

Sam Cheow, ktorý má na starosti celosvetové inovácie v oblasti líčenia, portfólia a vývoja produktov spoločnosti Estée Lauder, poznamenal: „Na túto renesanciu v líčení sme pripravovali posledných šesť mesiacov.“ Cheow uviedol, že podľa očakávaní na perách smerujúcich do leta uvidíme skôr živé odtiene ako oranžová, žiarivo ružová, purpurová a fialová.

Súvisiace: Ľudia sú opäť pripravení na sex: Predaj kondómov stúpa

A keďže nie všetky rúže sú rovnaké, Cheow uviedol, že najdominantnejšou objavujúcou sa textúrou rúžu je „saténový“ rúž. „Saténové rúže zaznamenávajú rozsiahly rozmach našich komunikácií“ povedal a narážal na vysoko zakryté, husté farebné odtiene s trochou lesku.

Nakoniec dodal: „Keď sa možnosti neustále rozširujú a chodíme čoraz častejšie von, rúž predstavuje tzv. okamžité uspokojenie, niečo čo sme za posledných 12 mesiacov nemali a chýbalo nám to.“

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Yahoo

Facebook komentár