Startupy_z_kybernetickej_bezpecnosti_ziskali_2_nasobok_investicii_2018

  • Firmy rizikového kapitálu, v roku 2017 do startupov z oblasti kyber-bezpečnosti investovali dvakrát toľko peňazí, ako tomu bolo v roku 2016.
  • Investičné skupiny tak z oblasti rizikového kapitálu v týchto spoločnostiach, počas minulého roka investovali 7,6 miliardy dolárov, prostredníctvom 548 obchodov.
  • Investori nasledujú toky peňazí; korporácie a vlády zvyšujú svoje výdavky na kybernetickú bezpečnosť v prostredí rastúcich obáv okolo zraniteľnosti a narušenia.

Kyber bezpečnosť sa opakovane objavuje v správach a startupoch (začínajúcich podnikoch), ktoré sa práve na ňu špecializujú, čo predstavuje zvyšovanie investícií.

Predstavitelia rizikového kapitálu do startupov, zaoberajúcich sa počítačovou bezpečnosťou v roku 2017 investovali dvakrát toľko peňazí, ako tomu bolo v minulom roku. S týmto výsledkom prišli nové údaje z databázy CB Insights.

Celosvetoví investori do rizikových investícií v minulom roku vložili 7,6 miliardy dolárov do spoločností kybernetickej bezpečenosti, čo podľa výskumnej firmy predstavuje nárast z 3,8 miliardy dolárov. Počet investícií súvisiacich s počítačovou bezpečnosťou v roku 2017 vyskočil na 548 z 467 obchodov pred rokom.

Medzi týmito obchodmi bolo niekoľko gigantických kôl financovania.

Spoločnosť Rubrik so sídlom v meste Palo Alto, v štáte Kalifornia počas apríla získala 180 miliónov dolárov, čo podľa odhadov spoločnosti PitchBook jej prinieslo ocenenie vo výške 1,3 miliardy dolárov. V ten istý mesiac spoločnosť Illumio získala 125 miliónov dolárov a tak navýšila ocenenie spoločnosti založenej Sunnyvale, v štáte Kalifornia na približne 1,2 miliardy dolárov.

Súvisiace: 5 najväčších hackerských útokov na kreditné karty

S najnovšími správami o bezpečnostných chybách, ktorá postihuje veľký počet počítačov, smartphonov a tabletov, ktoré sa používajú, za účasti bezpečnostných chýb, ako sú napríklad tie, ktorým čelili spoločnosti ako Equifax a Uber, nie je divu, že existuje rastúci trh pre produkty počítačovej bezpečnosti a tak aj medzi investormi je vidno rastúci záujem o tieto spoločnosti.

Celosvetové výdavky na počítačovú bezpečnosť sa pre rok 2017 odhadujú na hodnotu 83,5 miliárd dolárov a tento objem by podľa októbrovej správy spoločnosti IDC mohol v roku 2021 dosiahnuť 119,9 miliárd dolárov.

Tu je objem investícií do spoločností v oblasti kybernetickej bezpečnosti pre rok 2017, v porovnaní s investíciami z predchádzajúcich rokov:

Startupy_z_kybernetickej_bezpecnosti_ziskali_2_nasobok_investicii_2018_obrazok

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: CB Insights

Facebook komentár