Webove_stranky_Twitter_Spotify_Airbnb_a_Netflix_celili_utokom_2016

Niekoľko populárnych webových stránok, ako je Twitter a Netflix pre niektorých používateľov počas dnešného dňa neboli použiteľné a všetko to nakoniec poukazuje na masívny kybernetický útok.

Dyn, ktorá spravuje domény webových stránok a trás internetových prevádzok zažila dve distribuované odmietnutia služieb vo forme útokov na svojich DNS serverov. DDoS je pokusom o útok, ktorý zaplavuje webové stránky tak rozsiahlym množstvom požiadaviek, že narúša normálnu prevádzku.

Medzi postihnuté miesta patria internetové stránky Twitter, Etsy, GitHub, Vox, Spotify, Airbnb, Netflix a Reddit.

Jeremiah Grossman, ktorý je vedúcim bezpečnostnej stratégie startupu – Cybersecurity SentinelOne poznamenal: “Ak budete mať jedného z týchto poskytovateľov služieb, môže byť narušené veľké množstvo populárnych online služieb, čo je presne to, čo vidíme dnes.”

Firma vo vyhlásení uviedla: “O 07:00 am ET – 21. októbra … sme začali sledovať a zmierňovať DDoS útoky proti našej infraštruktúre – Dyn Managed DNS.”

O 9:20 hod, Dyn poznamenala: “Služby boli obnovené do normálu.”

Ale menej ako tri hodiny neskôr, Dyn poznamenala, že opäť sleduje útoky proti ich DNS serverom.

Spočiatku výpadky primárne ovplyvnili tie, na východnom pobreží, ale v piatok na poludnie, výpadky rovnako hlásili aj ľudia z Európy.

Súvisiace:
Tri štvrtiny internetových stránok je v ohrození
Anonymous začali útoky na centrálne banky sveta

Nikto sa k zodpovednosti za útok doteraz neprihlásil. Vládny predstavitelia poznamenali, že USA sa “pozerá na všetky možné scenáre vrátane možnej kybernetickej aktivity.”

Amazon Web Services, ktorá je sieťou serverov, pre ukladanie dát a počítačových platforiem počas dnešného dňa taktiež, ako Dyn čelila problémom s pripojením. AWS využíva viac ako 1 milión spoločností, vrátane General Electric, News Corp a Capital One.

Aj keď o príčine alebo o tom kto stojí za útokom je k dispozícii len málo informácií, firmy sa obrátili na sociálnu sieť Twitteri, aby svojich zákazníkov informovali.

Spotify na Twitteri poznamenala: “Práve v súčasnosti čelíme určitým problémom a prešetrovaniu. Budeme vás informovať!”

GitHub na sociálnej sieti Twitter poznamenal: “Globálna udalosť ovplyvňuje nášho poskytovateľa DNS. Služby GitHub tak v tomto okamihu nemusia byť k dispozícii.”

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: MarketWatch, Fortune

Facebook komentár