Thajsko_ocakava_rekordnych_41_1_milionov_turistov

Vláda krajiny uviedla, že počet turistov prichádzajúcich do Thajska v roku 2019 dosiahne rekordnú hodnotu – 41,1 miliónov.

Ministerstvo cestovného ruchu z Bangkoku predpokladá, že objem návštevníkov bude stúpať o 8 percent z minuloročných 38,3 miliónov. Aby to bolo v perspektíve, tento objem presahuje populáciu Kanady.

Graf: 2015-2019 Počet zahraničných turistov zodpovedá 60% thajskej populácie
Thajsko_ocakava_rekordnych_41_1_milionov_turistov_graf

Čínski turisti sa do tejto krajiny opäť vracajú po spomalení, ktoré vyvolala tragédia výletnej lode, čo viedlo k obavám z bezpečnostných štandardov. Počet čínskych turistov sa v decembri oproti predchádzajúcemu roku navýšil o 2,8 percenta na 838 634.

Čínski návštevníci sú najvyšším zdrojom zahraničných príjmov v priemysle, ktorý tvorí zhruba pätinu hospodárstva. Cestovný ruch je kľúčovým motorom rastu, ale zvládanie prílivu je aj výzvou uprostred tlaku na životné prostredie, ako aj prepchatých medzinárodných letísk.

Minister pre cestovný ruch, Weerasak Kowsurat na tlačobej konferencií povedal: “41 miliónov je projekciou súčasného trendu,” … “Ak skutočne dosiahneme túto úroveň, budem čeliť naozaj rozsiahlym výzvam.”

 

Zdroj: Bloomberg

Facebook komentár