Thajský kráľovský palác je medzi miestami, ktoré budú v Thajsku zapovedané, ako loviská animovaných postavičiek vo virtuálnej hre Pokémon Go. Tá sa od svojho uvedenia stala celosvetovým hitom a minulú sobotu si odbila svoju thajskú premiéru.

Ako uviedla agentúra AP, miestna volebná komisia už krátko po spustení hry upozornila, aby ľudia neprenasledovali pokemonov vo volebných miestnostiach počas referenda okolo novej ústavy, ktoré sa uskutoční počas dnešného dňa.

Thajská Národná komisia pre vysielanie a telekomunikácie tiež príde so uoznamom ďalších miest, ktoré nepovažuje za vhodné pre hranie hry. Očakáva sa, že zakázaná bude napríklad v budhistických chrámoch či nemocniciach.

Súvisiace: Akcie Nintendo dnes prepadli až o 18%, kvôli Pokemon Go

Ministerstvo kultúry už odporúčalo obmedziť prístup hráčov do dávnych pamiatok v obave, že by nával ďalších ľudí mohol pamiatky poničiť.

Spolu s rastúcou popularitou hry pribúda aj počet miest, kde lov pokemonov vyvoláva protesty a následné zákazy. Hra bola napríklad odstránená z amerického pamätníka obetiam holokaustu vo Washingtone alebo z hirošimského pamätníka amerického jadrového náletu. S tou istou žiadosťou sa ohlásil tiež aj Arlingtonský národný cintorín vo Virgínii.

Zdroj: TheGuardian, Bangkokpost

Facebook komentár