UBS_ma_v_Japonsku_sancu_cielit_na_trh_o_velkosti_19_bilionov

UBS chce získať viac peňazí od bohatých jednotlivcov. Švajčiarska banka sa tak obracia na Japonsko, aby sa jej to podarilo.

Spoločnosť oznámila, že v piatok spustila partnerstvo s japonskou spoločnosťou Sumitomo Mitsui Trust, s cieľom vytvoriť jednotné kontaktné miesto pre produkty a služby správy aktív.

SuMi Trust má v správe 285 biliónov jenov (2,6 bilióna dolárov), zatiaľ čo UBS má viac ako 2,4 bilióna dolárov.

Spoločnosti začnú predávať svoje produkty a služby už v priebehu tohto roka. V pláne sa požaduje vytvorenie spoločného podniku, ktorý bude do začiatku roku 2021 vlastniť banka UBS v hodnote 51% podielu.

Táto stratégia ukazuje, ako UBS uvažuje o rozšírení svojej zákazníckej základne mimo Švajčiarska.

Banka sa zamerala na získavanie spoľahlivejších príjmov z podnikania v oblasti správy majetku pri pokračujúcej slabosti v divízii investičného bankovníctva. Osobitným zameraním je Ázia.

Súvisiace: Päť grafov ukazuje veľké problémy nemeckých bánk

UBS sa stala prvou zahraničnou bankou, ktorá prevzala kontrolu nad svojím podnikaním v Číne koncom minulého roka. Generálny riaditeľ Sergio Ermotti v tom čase povedal, že rozšírenie je “kľúčovým prvkom” stratégie banky UBS.

Japonsko je ďalším vhodným miestom pre spravovanie aktív.

Podľa výskumnej firmy New World Wealth, celkové bohatstvo v krajine na konci roku 2018 prevýšilo 19 biliónov dolárov. Japonsko je domovom viac ako 7 700 osôb, ktorých majetok je v hodnote viac ako 30 miliónov dolárov.

Výkonný riaditeľ UBS Zenji Nakamura v poznámke pre zamestnancov uviedol, že partnerstvo „rozšíri objem spravovaných aktív a čo je dôležité, prilákať významnú novú klientelu“.

Ermotti vo vyhlásení uviedol, že UBS bude vykonávať podobné spojenectvá aj s inými bankami.
Podnik SuMi je “modelom, ako môžu komplementárne partnerstvá odomknúť hodnotu pre klientov, ako aj pre akcionárov.”

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: MSN

Facebook komentár