Veterna_farma_v_irskom_mori_je_2_krat_tak_vacsia_ako_Manhattan

Spoločnosť Orsted predstavila jednu z najväčších pobrežných fariem sveta, čo bude komplexom v Írskom mori s 87-turbínami, ktorý bude pokrývať oblasť, ktorá je viac ako dvojnásobná v porovnaní s rozmerom štvrte Manhattan.

Podľa dánskej firmy Ørsted, ktorá je najväčším svetovým staviteľom pobrežných veterných fariem, sa Walney Wind Farm rozprestiera pri pobreží severozápadného Anglicka, kde jeho prudukčná kapacita je na hodnote 659 MW a je schopná produkovať energiu pre 590 000 domácností.

MHI Vestas Offshore Wind a Siemens Gamesa Renewable Energy poskytli turbíny pre projekt, ktorý sa začali stavať v auguste 2015. Turbíny spoločnosti Vestas s 8 megawattmi majú výšku 195 metrov, zatiaľ čo 7-megawattová verzia spoločnosti Siemens je od hladiny mora ťahaná do výšky 154 metrov.

Najväčšie pobrežné veterné farmy sveta:

Veterna_farma_v_irskom_mori_je_2_krat_tak_vacsia_ako_Manhattan_graf

Na 145 kilometrov štvorcových sa predstiera ďalšia pobrežná veterná farmu vo Veľkej Británii – London Array, ktorá je považovaná za najväčšiu na svete. Využíva menej ako polovicu počtu turbín na väčšej ploche, aby z nej získali viac energie.

Súvisiace: Po svete je viac ako 341 000 veterných turbín. Tu sú pozitíva

Spoločnosť Orsted predala 50% podiel v divízií Walney, skupine dánskych penzijných fondov v novembri roka 2017. V súčasnosti tak Spojené kráľovstvo podľa obchodného združenia Renewable UK prevádzkuje 1 837 veterných turbín na mori s prevádzkovou kapacitou 7,1 gigawattov.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Bloomberg

Facebook komentár