Visa_restauraciam_Ziskate_10_000_ak_prestane_prijimat_hotovost_2017

Hovoria tomu “Bezhotovostná Výzva od Visa.”

Majú v pláne presvedčiť malé reštaurácie, kaviarne a dodávky s potravinami aby prestali prijímať hotovosť, čo bude nútiť zákazníkov aby vykonávali platby kreditnými kartami alebo formou digitálnych platieb.

Táto spoločnosť kreditných kariet v tlačovej správe uviedla: “Visa 50 malým podnikom z oblasti stravovacích služieb, so sídlom v USA udelí odmenu až do výšky 500 000 dolárov, ale iba v prípade ak zabezpečia 100% bezhotovostných platieb.”

Súvisiace: Graf: Radikálna zmena v spôsobe platieb

Visa má jasnú motiváciu: Táto spoločnosť kreditných kariet si účtuje poplatky za spracovanie a spárovanie transakcií, keďže podniky a zákazníci využívajú ich karty ako platobný prostriedok.

Avšak tieto poplatky sú pre menšie spoločnosti naozaj rozsiahle, takže akúkoľvek malú spoločnosť môžu zatlačiť do bolestivej situácie, čo by nakoniec pre takéto bežné podniky znamenalo buď život alebo smrť.

Marco Carabjo, ktorý je úverovým expertom, v roku 2013 na blogu US Small Business Administration napísal, že poplatky za transakcie s kreditnými kartami podniky vyjsť až do 5% úrovne z ich príjmov.

Visa však uvádza, že má dôkaz, kde odstránenie hotovosti môže malým podnikom pomôcť. Spoločnosť uviedla, že vypracovala štúdiu, ktorá zisťovala, čo by sa stalo keby reštaurácie v mestách po celých Spojených štátoch prestali prijímať hotovosť. Podľa nich by každým rokom vedeli ušetriť miliardy.

Súvisiace:
Platby cez MasterCard pomocou selfie
Samsung a MasterCard Vám umožnia objednať potraviny cez chladničku

V štúdií spoločnosti Visa sa uvádza, že len v New Yorku by “podniky ročne mohli generovať ďalšie tržby o hodnote ďalších 6,8 miliardy dolárov a ušetriť viac ako 186 miliónov hodín práce.” Táto správa však zatiaľ ešte nie je zverejnenou.

Keď boli požiadaní o odpoveď, či Visa bude rozširovať svoj “bezhotovostný” tlak na malé a stredné podniky v sektore reštaurácií, obchodný riaditeľ spoločnosti Visa – Jack Forestell uviedol, že aktuálny program je “súčasťou širšej stratégie a súboru opatrení.”

Forestell ďalej uviedol, že Visa vsádza na to, že ľudia chcú “slobodu od nosenia hotovosti.”

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Reuters, CNN

Facebook komentár