Hackeri sa pred pred dvoma mesiacmi v tichosti vlámali do systému eBay a ukradli databázu plnú informácií o užívateľoch tohto aukčného on-line webu. Toto bolo uverejnené v dnešnom vyhlásení spoločnosť eBay.

Zločinci majú teraz v dispozícií mená zákazníkov spoločnosti eBay, heslá k účtom, e-mailové adresy, fyzické adresy, telefónne čísla a dátumi narodenia.

Spoločnosť uviedla, že heslá boli zašifrované, ale spoločnosť nepoznamenala, či alebo kedy ich hackeri mohli dešifrovať. Ako preventívne opatrenie, eBay vykonala resetovanie všetkých hesiel.

Spoločnosť neuviedla, koľko z jeho 148 miliónov aktívnych účtov boli ovplyvnené – alebo dokonca, koľko zákazníkov mali tieto informácie v databáze uložené. Ale hovorca eBay poznamenal, že dopad tohto hackerského útoku bude mať dopad na “veľké množstvo účtov.”

Súvisiace: EBay zvažujete prijímanie platieb cez menu Bitcoin

Dcérska spoločnosť eBay – PayPal poznamenala, že nebola dotknutá porušením dát. Údaje PayPal, ktoré sú viac citlivý, pretože obsahuje platobné údaje sú vedené na samostatnej sieti.

Firma ďalej uviedla: “Do databázy eBay sa kyber-​​útočníkom podarilo dostať v rámci “malého množstva” zamestnaneckých log-inov na sieti eBay. Potom ich používali na to, aby vytvorili svoju cestu do podnikovej siete spoločnosti eBay. Hackeri dostali databázu zákazníkov medzi koncom februára a začiatkom marca.

Firma uviedla, že pred dvoma týždňami eBay objavila, že log-in údaje ich zamestnancov boli ukradnuté. Spoločnosť následne uskutočnila forenzné vyšetrovanie svojich počítačov a zistila aj rozsah krádeže.

Súvisiace: Na talianskom eBay sa predala celá toskánska dedina za 3 milióny dolárov

Spoločnosť uviedla, že ešte nezaznamenala žiadny nárast podvodných aktivít na eBay.

To je zatiaľ posledný z hlavných ukradnutí údaje v digitálnom živote ľudí. V apríli spoločnosť AOL oznámila, že hackeri ukradli “významné množstvo” e-mailových adries svojich 120 miliónov užívateľov, heslá, zoznamy kontaktov a ďalšie.

Zdroj: Reuters, WSJ

Facebook komentár