Vedúci predstavitelia firmy Ebay v súčasnosti zvažujú, čí svojim zákazníkom umožnia využívať svoje platby cez menu Bitcoin pre obe jej spoločnosti eBay a PayPal. S týmto vyjadrením prišli zdroje z vnútra spoločnosti.

Spoločnosť doteraz urobila určité rozhodnutie a čaká na odpoveď od regulačných orgánov, aby sa stala situácia okolo tejto meny jasnejšie, než uvedie svoje konečné rozhodnotie. Budúci mesiac eBay v USA a eBay v Británií prvýkrát umožní svojim zákazníkom nakupovať a predávať meny bitcoin.

( Súvisiace: Bitcoin je prijímaná univerzitou na Cypre a poskytne štúdium tejto meny )

Hovorca firmy eBay uviedol: “Rast alternatívnych mien ako Bitcoin majú potenciál a môžu byť zlomovou technológiou, ale všetky sú stále v raných fázach vývoja Budeme pozorne sledovať túto oblasť a tešíme sa na to, ako sa bude vyvíjať.”

Záujem spoločnosti o túto digitálnu menu je široká. Generálny riaditeľ spoločnosti PayPal – David Marcus nedávno na svojom twitter účte zverejnil: “Rokujeme s Bitcoin operátormi o všetkých možnostiach platieb, rovnakým spôsobom, tak ako s forexovými operátormi. Verím v budúcnosť meny bitcoin.”

Marcus nepatrí medzí výkonných manažérov technologických firiem, ktorý by predtým verejne chválili digitálnu menu.

( Súvisiace: Kto potrebuje Bitcoin? Čo tak iné virtuálne meny ako alternatívy )

V utorok, Andreesen Horowitz spoluzakladateľ spoločnosti Marc Andreesen v The New York Times zverejnil článok ohľadom meny Bitcoin. Andreesenova firma investovala viac ako 50 miliónov dolárov do start-up spoločnosti meny Bitcoin.

Nie všetky internetové spoločnosti sú nadšené. Online predajca Amazon uviedol, že nemá záujem o vykonávnie nákupov pomocou virtuálnej meny.

Hovorca spoločnosti Julie Law uviedol: ” Amazon neprijíma platby v mene Bitcoin a nemá žiadne plány tak robiť.”

Kým Bitcoin nie je zaručená Ministrestvom financií USA alebo inými krajinami, mnohí obchodníci a maloobchodníci v súčasnosti prijímajú virtuálnu menu.

( Súvisiace: Ron Paul: Bitcoin by mohla prispieť k “zničeniu amerického dolára” )

V nedávnom rozhovore z Davosu, minister financií USA – Jack Lew bol opatrný s vyjadreniami na adresu meny Bitcoin s tým, že vláda potrebuje, aby sa ubezpečila, že digitálna mena sa nestane zdrojom pre financovanie zločincov a teroristov.

Zdroj: Reuters

Facebook komentár