Aj keď sa mi páči predstava, ktorú prezentuje známy ostrov Musha Cay, jeho cena takmer $38,000 za noc je tak trochu pre môj rozpočet až príliš prehnaná.

Ale Musha Cay, súčasne vlastnený Davidom Copperfieldom, ma podnietil snívať o pieskových plážach a o ostrove pre seba samého, hoci len na jednu alebo dve noci.

Prišiel som k záveru, že na svete musí byť niekoľko ostrovov, ktoré môže človek vlastniť bez závratnej ceny a vďaka Bohu existujú.

Kým tieto ostrovy nie sú nevyhnutne lacné, sú všetky pod $500 za noc. Môže slovo „hodnota“ znieť ešte sladšie?

French Louie Caye, Belize

Nachádza sa na prvotriednom mieste za Belizským koralovým  útesom, French Louie Caye je vzdialený približne 2 hodiny letu lietadlom od väčšiny amerických miest na východnom pobreží. Dvojakrový ostrov Vám ponúka koralovú piesočnatú pláž, tropické lesy a miesto, ktoré môžete nazvať domovom. Balík 4 dni/3 noci stojí $1,300 pre 2 ľudí a zahŕňa chatku alebo stan, všetky jedlá podávané podľa chuti (alkohol nie je zahrnutý), doprava z dediny Placencia, potápaciu výbavu a kajaky. A áno môžete zostať ďalšie noci za per diem.

Niekto na exotický víkendový výlet?

Eagle Lodge, Súkromné ostrovy Georgia

Eagle Lodge, 10 minútová jazda cez rieku Darien, je cenovo prístupný luxus v celej svojej kráse. Existuje viacero balíkov začínajúcich od $475 za noc počas týždňa za relaxačný pobyt na chate na ostrove Eagle, ktorá lemovaná riekou Darien komfortne sa v nej vyspí 12 ľudí. Súkromné ostrovy ponúkajú extra vybavenie pre balíčky ako medové týždne alebo výročie (víno alebo šampanské), alebo balíčky pre ženskú/mužskú jazdu a mnohé iné. Ceny sú však trošku vyššie počas víkendov. O nedostatku vonkajších aktivít nemôže byť ani reč, zahŕňajú člnkovanie, kajakovanie, rybačku, pozorovanie vtákov, lovenie krabov a pobrežné plavby. Nezabudnite si však zobrať svoje vlastné jedlo a nápoje, pretože sa v okolí žiaden obchod nenachádza.

Michagamme River, Michigan

Ak milujete chytanie rýb a sledovanie vtákov, Michagamme bude možno pre Vás to pravé. Za $650-$995 za týždeň si môžete užívať svoju jednoduchú chatku na Vašom súkromnom ostrove. Hoci chatka bola postavená v 1800 rokoch, sú tam telefóny, elektrina a tečúca voda. Idylická loď Jon, pontón s elektrickým motorom, kanoe, hliníková loď a loď s veslami pre dvoch, počas pobytu sú Vám všetky k dispozícii.

Nanuku Levu, Fidži

Čo takto stráviť deň, víkend alebo týždeň o samote na Vašom súkromnom ostrove vo Fidži? Pobrežia a útesy ostrova Nanuku Levu Island sú domovom unikátnych živočíchov ako napríklad korytnačiek ako Kareta pravá alebo Kožatka veľká,  ktoré sa každoročne vracajú aby nakládli vajíčka; obrovské mušle, tuniaky… Za $500/deň si môžete prenajať jednu z dvoch základných chatiek (bure – tradičný druh ubytovania na Fidži) na tomto 10 akrovom ostrove. Každý domček na prenájom sa nachádza len pár krokov od mora, každý s rozličnými službami. Potápanie, kajak a rybárčenie patria do výbavy spolu s miestnym sprievodcom a gazdinou, ktorí sú k dispozícii počas celého pobytu. Dostupné sú taktiež možnosť šnorchlovania, udice na rybárčenie, harpúny, súkromný kuchár, špeciálna strava a nápoje a taktiež cateringivé služby pre zvláštne príležitosti.

Ostrov Little Deadman, Bahamy

Tento súkromný 9,5 akrový ostrov je luxusný a požehnaný jedným trojkúpeľňovým domčekom hneď na pláži, ktorý môže byť obsadený až 6 osobami a 2 deťmi. Toto všetko sa nachádza len 2 míle od Long Islandu. Ostrov má hlavnú pláž a dve menšie zátoky, v rámci pešej vzdialenosti neobjaveného poloostrova s dĺžkou 12 míl na ktorom sa nachádza súvislá bezkamienková pláž. Okrem plávania a potápania, hostia sa môžu omočiť v dvoch bazénoch olympijskej veľkosti, ktoré sú vytvorené prírodnými kanálmi. Vybavenie obsahuje aj rozsiahlu knižnicu a hry, umelecké a remeselnícke potreby pre kreatívnych, šnorchlovanie a rybárčenie. Len $1,975 za týždeň predstavuje ostrov Little Deadman kúsok raja pre nejednu pieseň.

Preložila: Anna Kontárová

Zdroj: Butterfly Diary

Facebook komentár