8_tipov_k_prezitiu_dlhych_letov_rady_a_tipy

Dlhé lety na mňa nemajú.

Strávil som väčšinu mojich 20 rokov životom v Južnej Kórei a každý rok som najmenej raz ak nie viac cestoval tam a späť domov do USA.

Tieto trans- pacifické lety boli vždy o skromnom plate začínajúceho novinára, čo znamená ekonomickú triedu (pokiaľ som zázračne nebol posunutý do business triedy). Vráťme sa spätne, mal som vzácnych pár dni dovolenky a chcel som každú chvíľu stráviť doma v USA. To znamenalo rýchlo konať, s minimálnym meškaním a veľa energie pre stretnutie s priateľmi.

Bol som čerstvo preč zo školy, keď moja rutinu lietania som posunul na úroveň vedy, ale tieto tipy môžete aplikovať aj na hocijakú služobnú cestu. Po rokoch 10+ hodinových letov, som sa naučil, že všetko je o príprave – čo sa stane predtým ako sa dostanete do lietadla.

1) Požiadať špeciálne jedlo, počas bookovania svojho letu

Je to jedna z najjednoduchších ciest ako spraviť medzinárodný letu viac akceptovateľný.
A vo väčšine aeroliniek je navyše aj zadarmo.

Ja Ázijské vegetariánske jedlo, čo väčšinou má na mysli indiánske jedlo. V ponuke sú tiež možnosti ako vegánske, halal a bezlepkové jedlá

Pre mňa sa špeciálne jedlá ukazujú viac výhodnejšie ako to čo dostanú ostatný, plus ste obslúžený medzi prvými. Väčšina štandardných jedál v lietadlách sú veľmi ťažké sacharidy, ktoré neobsahujú vlákninu na udržanie tráviaceho systému v pohybe. Cestovná zápcha je skutočná a vy jej chcete predísť. ( Medzi týmito riadkami , si istotne zabaľte zdravé občerstvenie pre cestu – na vlákninu bohaté jedlá ako raw mandle a čerstvé ovocie sú moje obľúbené.)

Súvisiace: Mapa WiFi miest a hesiel na letiskách po celom svete

2) Oblečte si niečo komfortné, ale elegantné

Som proti noseniu neatraktívnych vecí počas cestovania. Obyčajne chodím s dlhým svetrom alebo šatami, v ktorých sa cítim komfortne ako vo veľkom tričku, to je jediná cesta ako dať viacej dokopy. Ja mám pár legín, nasúvacích topánok a ponožiek.(Trasiem sa pri pomyslený ísť naboso okolo ochranky.) Môj štýlový mužský priateľ odporúča košele s gombíkmi, ktoré sa nekrčia a nohavice s mokasínami. Nechajte tak tesné oblečenie (tesné saká, tesné rifle a hocičo s tesným pásom) vo Vašom kufri. Taktiež si prineste veľkú vlnenú prikrývku – ja ju stále potrebujem.

3) Keď ste na palube, nastavte si čas Vašej destinácie (alebo použite funkciu svetového času na Vašom smartphone.

Spravte čo najviac pre spánok, keď je nočný čas vo Vašej destinácii a zostaňte hore keď je tam deň. Zvláštne je, že posádka lietadla nastavia svetlá podľa plánu čo často vôbec nie je prospešné pre nastavenie novej časovej zóny, tak musíte si ju precvičiť sami.

4) Dodržujte silný pitný režim

Ja viem, viem – to znamená začať používať viacej toaletu v lietadle. (Zobrať si miesto v uličke). Lietadlá sú notoricky dehydratujúce a zostať nedehydratovaný je ťažká úloha. Mali by ste piť vodu deň pred odletom, v deň letu, počas letu a deň potom. Ak ste hore na palube mali by ste piť vodu.

Taktiež prineste si vlastnú fľašu. V závislosti na aerolinkách, naplňte si ju pred nástupom do lietadla,(opýtajte sa personálu či je to OK – nie je na niektorých medzinárodných letoch do USA) alebo poproste personál lietadla ihneď ako nastúpite do lietadla. Oni Vám prinesú plnú fľašu k sedadlu.

5) Strečing

Sedenie na stiesnených sedadlách veľa hodín je doslova utrpenie. To robí strečing najdôležitejšou vecou. Keď musíte sedieť pamätajte na príležitostné otočenie Vášho torza a pozretím sa za každým ramenom. Otočenie Vašej hlavy dozadu a dopredu niekoľkokrát pomôže zmierniť stuhnutie krku. Keď je znamenie zapnutia pásov vypnuté, vezmite sa na prechádzku na toaletu pre natiahnutie Vašich nôh a bokov.

6) Predchádzajte alkoholu a kofeínu

Ospravedlňujem sa za negativitu. Tvrdý nápoj alebo šálka horúcej kávy príde ako pohodlná pre viacerých, ale obe veci alkohol aj kofeín narúšajú Vašu schopnosť spať. Motanie po troch ginoch s tonikomneposkytuje účelný odpočinok. Alkohol tiež dehydratuje a poškodzuje Vašu pokožku.

7) Zabaľte si letecký „balíček prežitia“ aby ste vydržali a držte si ho blízko Vášho sedadla

Tu je to čo mám na mysli: Maska na oči, štuple do uší, krém s ochranou proti slnku a/alebo krém na ruky (Nie, okno lietadla nebráni UV lúčom a áno, môžete si zničiť Vašu pleť vo výške 20000 stôp), krém na tvár (ja používam kórejskej značky Laneige WaterSleeping Mask, zatiaľ čo úspešná make-up umelkyňa LisaEldridge má jej vlastné odporúčanie tu), vodu pre dezinfekciu rúk a zubnú kefku, pastu a dentálnu niť.

Súvisiace: Tento kufor Vás bude nasledovať poslušne domov

8) Zábava

Nakladám si svoj iPhone a iPad aby mi pomohol zostať hore keď je v mojej destinácii denné svetlo. Táto White Noise aplikácia je taktiež dar z nebies. Nezabudnite si vziať cestovnú nabíjačku a kábel pre prípad, že nie je Vaše sedadlo vybavené USB a jackom. Staré, nečítanie vydanie New Yorker postačuje ako netechnické riešenie – ich hlavná výhoda je hustota textu a ľahkosť v porovnaní s ostatnými magazínmi.

Dlhé lety nie sú ľahké pre telo alebo myseľ. Ale našťastie tieto tipy Vám pomôžu cítiť sa viac ako človek, keď pristanete vo Vašej destinácii.

Šťastný let.

Preložil: Marek Ondruš

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: LATimes, Fortune

Facebook komentár