6_chyb_ktore_neuspesni_ludia_nerobia

Rok 2018 je už tu.

Ak však chcete začať tou správnou nohou, musíte mať dobrú stratégiu a zmýšľanie.

Vyspovedali sme Ryana Kahna, ktorý je kariérnym trénerom a zakladateľom spoločnosti The Hired Group a tvorcom online kurzu “Ako byť najatý”, o tom, čo treba urobiť predtým, než sa naplno vrhnete do Nového roka.

Prinášame Vám osem chýb, ktoré neúspešní ľudia robia v novom roku – spolu s radami, ako ich zmeniť:

1. Nepremýšľajú o svojich úspechoch

Mnoho jednotlivcov na konci roka prehodnocuje svoju úspechy, ale aj keď ich nezanalyzovali, je treba si urobiť čas a popremýšľať o všetkom, čo ste dosiahli. Neberte svoj úspech za samozrejmosť. Kahn poznamenal: “Urobte si čas, v ktorom budete vedieť kriticky popremýšľať o celom roku.”

Súvisiace: Hlavné rozdiely medzi úspešnými a neúspešnými osobnosťami

2. Zabúdajú na stanovenie cieľov

Kahn povedal, že okolo Nového roku je veľmi dôležité premýšľať o dlhodobých cieľoch ako aj krátkodobých krokoch. Ak sa vám nepodarí načrtnúť určitý druh cesty vpred, potom sa o svoj úspech príliš nestaráte.

3. Nemajú kontrolu nad časom

Neúspešní ľudia umožňujú, aby ich práca prenikla aj do voľného času, počas oddychu. Je treba sa snažiť dovolenkovať a odpočívať s naozaj zaslúženou prestávkou. Kahn uviedol: “Musíte stráviť extra čas, aby ste sa uistili, že si tento bezstarostný čas budete môcť vychutnať.”

4. Nedokážu sa odpojiť

Kahn radí: “Ak sa môžete vyhnúť kontrole e-mailov alebo správ, urobte to,” … “Získate tak dôležitý čas.”

5. Zanedbávajú svoju sieť

Či už hovoríme o milovaných alebo profesionálnych kontaktoch, vo vašom živote je dôležité udržiavať vzťahy. Neúspešní ľudia sa o tieto vzťahy nezaujímajú.

Kahn poznamenal: “Voľný čas je naozaj perfektnou výzvou na komunikáciu alebo urobenie si prehľadu nad svojimi kontaktmi a uvedomiť si s kým ste možno dlho neboli v kontakte a chceli by ste byť.”

Súvisiace: 6 vecí ktoré robia lídri inak

6. Nie sú vďační

Pokiaľ ide o úspech a šťastie, vďačnosť je v skutočnosti kľúčovým faktorom. Úspešní ľudia nikdy nezabudnú na ľudí, ktorí im pomohli dosiahnuť svoje ciele.

Kahn uviedol: “Poďakujte ľuďom, ktorí vám pomohli vo vašej kariére v priebehu roka,” … “Dajte im vedieť, že oceňujete ich úsilie.”

( AK by niekoho bavili preklady podobných článkov “Komunitného Motivačného projektu”, nech sa Nám prosím ozve na Facebook do správy )

Zdroj: NYTimes, Yahoo

Facebook komentár