Najúspešnejší ľudia sveta sa na svojich pracoviskách neflákajú. Pracovný stôl musí byt miesto kde môžete byť produktívny, zdravý, kde sa cítite komfortne mnoho hodín -ako cez deň, tak i v noci.

Zakladateľ Craigslist-u  – Craig Newmark  preferuje čistý stôl s málo vecami, zatiaľ čo Michael Moritz predseda  Sequoia Capital si na ňom ponecháva fľašu záchrannej whiskey na “zlé prekvapenia”.

Niektorí profesionáli dokonca ani nepracujú na svojich miestach.

Ako súčasť série LinkdIn “View From My Desk”  niektorí z najúspešnejších profesionálov na svete odhalia kde pracujú- So súhlasom publikujeme to najlepšie.


Craig Newman – zakladateľ Craiglistu

“Na stole mám jednu veľkú obrazovku, a len zopár papierov, odkedy zariaďujem  takmer všetko online. Takisto môžete vidieť zopár postavičiek- napríklad môj predchádzajúci vzor Homera Simpsona. Práve som si však zaobstaral aj niečo súvisiace s mojím súčasným vzorom- Starým otcom Simpsonom.”


Richard Branson, zakladateľ  Virgin Group

“Možno to ani nevyzerá ,že na tomto mieste sa pracuje- nenájdete tu ani oblek, ani kravatu a množstvo ľudí si užíva svoje jedlo. Práca nie vždy znamená načasované stretnutia a presné postupy. Množstvo tých najlepších nápadov prichádza náhodne z konverzácii, ako je táto na fotke.”
 

Jeff Jordan, Generálny Partner v Andreessen Horowitz

“Ako môžete vidieť,  milujem svetlo a farby. Takmer všetky obrazy a postavičky v mojej kancelárii pochádzajú z Fab.com, mojej obľúbenej internetovej spoločnosti. Takisto som veľkým basketbalovým  fanúšikom a tento Jordanov dres som dostal ako darček od ESPN tímu keď som odišiel od Disney”


Michael Moritz, Predseda v Sequoia Capital

 

“Dva počítače, mobil (nepotrebujem stolový telefón) , malá fľaša whisky na zlé prekvapenia, balík tmavej čokolády (ktorá obsahuje 82% kakaa)  ako liek -dva krát do dňa, fľaša vody Pellegrino a analógové hodiny ako pripomienka k tomu, že náš biznis je takisto o umení ako o vede.”
 

Arianna Huffington, šéfredaktorka The Huffington Post

“Je to všetko o transparentnosti- ja môžem vidieť von a každý môže vidieť dnu. Veci v pracovni sa nazbierajú, a ako môžete vidieť nechávam si pri sebe aj zopár kníh.”
 

Eric Hippeau, Partner-Lerer Ventures

“Môj pracovný stôl je len na krok od malého kancelárskeho stolíka pri ktorom zvyčajne vediem 6-8 stretnutí denne, hlavne so startupmi, ktoré hľadajú financovanie, ale aj už s existujúcimi spoločnosťami… Je to veľmi praktické. Keď nie som na stretnutí s ostatnými, som iba na skok od môjho počítača a môžem dobehnúť zameškané.”


Jeff Weiner, CEO – LinkedIn

“Toto je výhľad za našou kanceláriou v Mountain View, Kalifornia, keď kráčate pozdĺž pobrežnej cyklistickej cesty. Práve teraz je to moje preferované miesto na stretnutia jeden na jedného. “


Hamish Shah ,Zakladateľ & CTO v Hub Spot

“V Hub Spote si nezakladáme na špeciálnych bonusoch- hlavne čo sa týka kancelárií. Viac kancelárií- viac problémov, žiadne kancelárie- žiadny problém.”
 

Daniel Rosensweig, Prezident a CEO v Chegg.com

“Po mojej pravici je maskot mojej Alma Mater- Hobart Statesman- a po mojej ľavici sú garážové dvere, ktoré sa môžu otvoriť na stretnutia. Garážové dvere reprezentujú kde a ako všetky skvelé spoločnosti zo Silicon Valley začali a umožňuje kancelárii, aby bola univerzálna a zábavná!”
 

Kevin Chou, CEO a spoluzakladateľ Kabam

“Sedenie v otvorenom priestore ,bez bariér alebo súkromia ,môže byť rozptyľujúce, no určite to stojí za trochu nepohodlnosti. Tá symbolika otvorenosti je pre nás najpodstatnejšia.”


John Abell, odborný stĺpkar, Reuters

“Rád si myslím , že otvorený  priestor má svoj pozitívny vplyv: že chránené územie za mnou a výhľad na prírodu von, oslobodzuje moju myseľ.”


Deep Nishar, Viceprezident LinkedIn

“Mojou osobnou misiou je vybudovať šialene  brilantné a jednoduché produkty, ktoré zmenia životy ľudí. Preto je môj pracovný priestor vyplnený pozoruhodnosťami tímu a našich produktov.”
 

Tim Brown, CEO spoločnosti IDEO

“Individuálny pracovníci IDEO si zaslúžia nový pracovný stôl každý týždeň- to znamená ,že nikdy neviete vedľa koho budete sedieť. Tento neustály tok uľahčuje možnosť inšpirovať sa od kolegov z iných oblastí. Nikdy neviete kedy budete sedieť vedľa mňa!”


Michael Fertik, CEO, Reputation.com

“Stojím pri mojom stole, pretože 2 krát častejšie ako len sedím, chodím okolo a spontánne hovorím s ostatnými. Viem to. Meral som to. A moji kolegovia sa na mňa potom takmer 4 krát častejšie obrátia s myšlienkou, otázkou alebo len s pozdravom keď stojím, ako keď sedím.”
 

Tom Keene, Editor v Bloomberg TV a  Radio

“Na mojom stole je Bloomber Terminal – môj životný prameň informácií pre všetko: od stavu eurozóny, až po toho otravného hosťa v televízore.”


Betty Liu,  moderátorka v Bloomberg TV

“Väčšinu mojich šou robím postojačky- robí to program dynamickejším a okrem toho, strávim zvyšok dňa sedením.”
 

Emily Chang, “Bloomberg West”

“V Bloombergu nikto nemá  kanceláriu, dokonca ani náš CEO, ale každý zamestnanec má  luxus robiť na vlastnom termináli. Keď som tu začala pracovať, nemala som poňatia čo budem robiť so 4 rôznymi obrazovkami. Teraz už bez nich nemôžem žiť.”
 

Naomi Simson, zakladateľka RedBaloon

“Robím nikde a zároveň všade. Niektoré z mojich najvplyvnejších blogov boli napísané v lietadle, počas čakania na letisku alebo (ako na obrázku) u kaderníčky. Zatiaľ čo “technicky” pracujem v kancelárii RedBalloon, môj tím tvrdí, že som oveľa lepšia “von ako dnu”. Čo aj potvrdzuje to , že moja práca je o tom byť von, stretávať ľudí a budovať siete pre biznis.”


Nancy Lublin , CEO – DoSomething.org

“My ani nie sme usadený  v pracovniach. Namiesto toho sme zaobstarali 80 jednoduchých  stolov z IKEA a usporiadali ich do štvorcov…bez nejakých delení  alebo stien.”


Martin Varavsky, CEO vo Fon

“V ľavom hornom rohu  na fotke hore, môžete vidieť moju vlastnú kanceláriu. Dvere na mojej kancelárii sa otvoria  a zostanú otvorené  po celý pracovný deň, aby pozývali zamestnancov vstúpiť  do mojej pracovne a zdieľať ich myšlienky.”
 

Jordy Leiser, Spoluzakladateľ   STELLAService

“Ako väčšina kancelárii startupov, máme otvorený priestor ktorý umožňuje neprestávajúcu spoluprácu a vzájomné pôsobenie medzi rozličnými tímami. “
 

Andrew Chen, podnikateľ

“Mám post-it poznámku nalepenú na monitore, na ktorej stojí 15:00-použiť zubnú niť- napiť sa vody- strečing  a mám aj budík na počítači ,ktorý zazvoní vždy o tretej. Snažím sa to spraviť každý deň , aj keď mi to až tak nejde”
 

Bruce Kasanoff, zakladateľ  Sense Of The Future

” Mám výhľad na Long Island Sound a preto som svoju kanceláriu zariadil tak, aby som ponechal všetko (okrem psov) za mnou a nerušilo mi to výhľad. Sklenený stôl mi pripomína moje “menej je viac” obdobie, no veľmi rád by som si našiel ručne vyrobený drevený stôl.”

Preložila: Kamila Petrincova

Zdroj: SFGate.com

Facebook komentár