Ázijské akcie  v štvrtom štvrťroku pravdepodobne neponúknu veľké možnosti ziskov, ale severné ázijské trhy, ako Kórea a Tchaj-wan ponúkajú výnosnú investičnú príležitosť, podľa americkej banky Goldman Sachs.

Banka odhaduje, že len jedno percento nárastu bude pochádzať z celo-regionálnej úrovne, z dôvodu makro-ekonomických výziev, slabých výnosov, stredného ocenenia a zatiaľ(v tomto roku) veľmi chudobného pomeru rizika a výkonu.

Ale zároveň predpokladá pravdepodobnosť mierneho zvyšovania rastu v USA, očakávaného zmešovania nákupov aktív od Federálneho rezervného systému do konca roka a spomaľujúceho tempa rastu Číny, čo bude mať razantný vplyv na severnú a južnú Áziu.

Väčšina ázijských trhov, ktoré nedosiahli výkon akciových indexov v USA, keďže S&P 500 v tomto roku zatiaľ získal viac ako 18 percent a akciový index Kórei – Kospi je v podstate ne nezmenenej úrovni a čínsky index Shanghai Composite v rovnakom období odpísal viac, ako 3 percentá.

Správe sa ďalej píše: “Severné ázijské ekonomiky majú väčšiu citlivosť na rast v USA, sú menej náchylné na (kvantitatívne uvoľňovanie), majú lepšie fiškálne a domáce úverové podmienky, a je v nich vidieť príliv zahraničného kapitálu, keď investori zvyšujú pozície v podhodnotených aktívach.”

V Austrálii, Hong Kongu a hlavných juhovýchodných ázijských trhoch môžu prísnejšie finančné podmienky USA prevážiť nad výhodami silnejšieho rastu.

“Čína a súvisiace akciové trhy, vrátane Hong Kongu a Austrálii môžu vo štvrtom štvrťroku zaznamenať znižovanie ziskov, a to najmä s ohľadom na ich vyššie výnosy v treťom štvrťroku.” Taktiež očakávajú, že trhy budú zápasiť s ich nerovnováhou, u deficitov bežného účtu a nadmerným objemom úverov.

Banka Goldman považuje trh Kórei, ako lacný, keďže si získava pozornosť zahraničných investorov a Singapuru, ako najbezpečnejšej časti juhovýchodnej Ázie. Optimistickejšie sú naladení na Čínu, Filipíny, Tchaj-wan a Thajsko, a menej optimistickí na Austráliu, Hong Kong, Indonéziu, Indiu a Malajziu.

Radia byť dlhým/long(na rast) v Kórei a Taiwane a krátkym/short (na pokles) smerom k Indii a Indonézii, pomocou ETF fondov obchodovaných na burze v USA: teda mať dlhú pozíciu v iShares MSCI South Korea Index Fund an iShares MSCI Taiwan Index Fund a krátku pozíciu v iShares MSCI Indonesia Investable Market Index Fund a WisdomTree India Earnings Fund.

“Relatívny long/short obchod môže ponúknuť lepšiu odmenu v pomere k riziku, ako priamy long alebo short príkaz vzhľadom na naše očakávania celkovo utlmeného rastu vo štvrtom štvrťroku,” a dodali, že obchod bude taktiež profitovať z akéhokoľvek oslabenia v indonézskej rupií a indickej rupií, keďže ETF-ka sú obchodované v amerických dolároch.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Investing

Facebook komentár