Spoluzakladateľ a CEO spoločnosti Ali Ghodsi

Spoluzakladateľ a CEO spoločnosti Databricks – Ali Ghodsi

Startup Databricks, ktorého softvér pomáha spoločnostiam rýchlo spracovať veľké súbory dát a pripraviť ich na analýzu, v dnešnom dni uviedol, že získal čerstvú hotovosť v hodnote 1 miliardy dolárov a dokonca aj od niekoľkých významných firemných investorov.

Podľa vyhlásenia sa k nim pripojili spoločnosti Amazon Web Services, divízia rizikového kapitálu skupiny Alphabet – CapitalG a Salesforce Ventures. Na základe vyhlásenia sa nového kola zúčastnila aj spoločnosť Microsoft, ktorá už predtým do spoločnosti Databricks investovala.

Transakcia, ktorá poukázala na hodnotu startupu Databricks vo výške vo výške 28 miliárd dolárov, ukazuje, že traja najväčší poskytovatelia cloudových služieb z USA si uvedomujú, že spoločnosť predstavuje príležitosť podobnú spoločnosti Snowflake, ktorá je ďalšou spoločnosťou s cloudovým softvérom, ktorý spoločnostiam pomáha spravovať údaje.

Databricks sa dostala do popredia, pretože pomohla spoločnostiam implementovať verziu Apache Spark, alternatívu k technológii Hadoop, určenej na ukladanie veľkého množstva rôznych druhov údajov v obrovských objemoch. Zároveň môže pomôcť vyčistiť údaje potrebné na prieskum v softvéri pre vizualizáciu údajov, ako je napríklad Tableau ktorá je vlastnená spoločnosťou Salesforce.

Softvér Databricks poskytuje spoločnostiam jednoduchý spôsob spustenia tohto typu softvéru bez obáv z konfigurácie a aktualizácie. Databricks tiež čoraz viac pomáha organizáciám nasadiť modely umelej inteligencie.

Generálny riaditeľ spoločnosti Databricks – Ali Ghodsi v rozhovore, počas roka 2019 pre agentúru CNBC, poznamenal: “Sme stopercentne aktívní v cloude.“ Rovnaký princíp podnikania platí aj pre Snowflake, do ktorého tiež investovala spoločnosť Salesforce, a po svojej počiatočnej verejnej ponuke v minulom roku preukázal silný rast výnosov.

Spoločnosť Amazon, ktorá je najväčším poskytovateľom cloudových služieb, finančné prostriedky do spoločnosti Snowflake neinvestovala, ale až potom ako sa stala verejnou akciovou spoločnosťou. V súčasnosti investuje do startupu Databricks neskôr, ako robila v minulosti.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: CNBC

Facebook komentár