JPMorgan_Amazon_by_mohla_mat_hodnotu_1_biliona_dolarov_2018

  • JPMorgan uviedla, že trhová hodnota spoločnosti Amazon by mohla nakoniec rásť až na viac ako 1 bilión dolárov.
  • Firma tvrdí, že spoločnosť Amazon “investuje do väčších príležitostí na rast ako ktorákoľvek iná spoločnosť.”
  • Akcie spoločnosti by sa zo súčasných úrovni tak museli zvýšiť až o 66%, čím by dosiahli 13-miestne ocenenie.

Amazon je už štvrtou najvyššie hodnotenou spoločnosťou na americkom trhu o hodnote 602 miliárd dolárov, ale JPMorgan očakáva že jej hodnota ešte porastie.

To je naozaj veľa, keďže 56% nárast akcií spoločnosti Amazon bol v roku 2017 najlepším výkonom, čo sa týka elitnej skupiny “FANG”, ktorá sa skladá z podobne rastúcich firiem ako Netflix, Facebook a Google.

Analytik banky JPMorgan Doug Anmuth v poznámke ku klientom poznamenal: “Veríme, že Amazon má v priebehu času potenciál byť spoločnosťou o hodnote 1 bilióna dolárov, pretože zostáva v ranom štádiu firmy z oblasti *e-commerce a sekulárnych posunov v cloude,” (na internete založený model vývoja a používania počítačových technológií) … “A podľa nášho názoru spoločnosť Amazon investuje do väčších príležitostí na rast ako ktorákoľvek iná spoločnosť, ktorú pokrývame.”

(* E-commerce alebo elektronické obchodovanie alebo e-komercia alebo eCommerce je nakupovanie a predávanie výrobkov alebo služieb cez elektronické systémy ako napríklad internet alebo podobné počítačové siete.)

To je naozaj vysoký optimizmus a celkom vznešený výhľad a analytický tím banky JPMorgan si myslí, že to spoločnosť Amazon dokáže dosiahnuť prostredníctvom správnej zmesi pozitívnych katalyzátorov, ktoré načrtli takto:

  1. Rozsiahly počet veľkých príležitostí na rast, ktoré zo sebou prinesú ďalšie príjmy, spolu s lepším prebytkom marže pre rok 2018
  2. Rozšírenie marží napriek silným vnútorným investíciám, ktoré sú motivované “prebiehajúcou treťou stranou v mixoch” a prevyšujú službu Amazon Web Services a rast reklamy
  3. Rast predplatného a rozšírenia Amazon Prime na nové trhy – JPMorgan má odhad celosvetového predplatného v hodnote 95 miliónov
  4. Služba Amazon Web Services si udrží svoj silný 75% podiel na trhu, pričom bude čeliť iba miernemu spomaleniu tržieb
  5. Väčší objem medzinárodných maloobchodných tržieb, ktoré povedie India a nedávne uvedenie na trh v Austrálii a Brazílii
  6. “Prebytok” rastu z novších príjmov, ako je reklama, obchod s potravinami a výrobky Alexa/Echo

Anmuth má na akcie spoločnosti Amazon investičné odporúčanie “dlhodobý nadpriemer”, avšak zvýšil svoj cenový cieľ na spoločnosť k úrovni 1 385 dolárov na akciu, z 1 375 dolárov. Aj keď sa nejedná o najoptimistickejší výhľad, Anmutov odhad je stále o 5,3% nad konsenzusom, ktorý je vytvorený v prognózach 42 firiem.

Súvisiace:
10 ročné zisky z investícií do akcií spoločností Apple, Amazon či Netflix
Neutralite siete: Veľké technologické firmy sú pripravené stať sa ešte silnejšími!

Zatiaľ čo akcionári by sa určite radovali z prípadného 13-percentného ocenenia, pre akcie spoločnosti Amazon – čo by vyžadovalo nárast o približne 66% z dnešných úrovní – nikto by nemal väčší prospech ako zakladateľ a CEO – Jeff Bezos, ktorý bol nedávno korunovaný najbohatším človekom vo svetovej histórii. Ak by odhadovaný nárast dosiahol plný potenciál, ktorý očakáva banka JPMorgan, Bezos by získal ešte vyššiu úroveň bohatstva.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: JPMorgan

Facebook komentár