V piatok mal Jeff Bezos nozaj dobrý deň.

Generálny riaditeľ (CEO) spoločnosti Amazon, ktorý od 19. februára vlastnil 83 933 463 akcií v spoločnosti, dosiahol aktíva o hodnote 5 miliárd amerických dolárov. Akcie spoločnosti vzrástli o viac ako 59 dolárov, čo je takmer 15 percent na zhruba 449 dolárov za akciu.

Pre porovnanie Bezosov jednodňový zisk jeho akcií bol väčší než jednotlivé zisky v 17. spoločnostiach amerického akciového indexu S&P 500.

Nárast akcií spoločnosti prišiel v jeden deň po tom, čo oznámil, že divízia Amazon Web Services, ktorá zahŕňa aj činnosti cloudových riešení v prvom štvrťroku generovala príjmy vo výške 1,57 miliardy dolarov, čo viedlo Wall Street k väčšiemu optimizmu pre túto spoločnosť.

Súvisiace: Akcie britskej spoločnosti, ktorá našla zásoby ropy dnes vzrástli o viac ako 200%

Bezos, však nebol jediným, kto mal dobrý deň, Steve Ballmer, ktorý je bývalým generálnym riaditeľom spoločnosti a súčasným majiteľom Los Angeles Clippers bol na dobrej ceste k tomu, aby v piatkom raste akcií zarobil niečo cez 1 miliardu amerických dolárov, čo predstavuje asi polovicu toho, čo zaplatil za jeho klub v NBA.

Akcie spoločnosti Microsoft v piatok vzrástli o takmer 8 percent piatok, presnejšie o 46 dolárov na akciu (v dopoludňajšom obchodovaní), keďže Wall Street videl veľký optimizmus z posledných štvrťročných výsledkoch spoločnosti.

Ballmer od 19. februára podľa agentúry FactSet vlastnil 333 255 000 akcií spoločnosti Microsoft, čo mu v piatkovom obchodovaní zarobilo približne 1,07miliardy dolárov.

Zdroj: Yahoo, FoxNews

Facebook komentár