Lyft_planuje_minut_300_milionov_na_sluzbu_Amazon_Web_Services

Lyft bude platiť rozsiahle finančné prostriedky za využívanie cloudu spoločnosti Amazon.

Spoločnosť Lyft koncom týždňa uviedla, že na službu  sa zaviazala vynaložiť minimálne 300 miliónov dolárov za tri roky – od začiatku roka 2019 do roku 2021. V podaní sa uviedlo, že spoločnosť musí minúť najmenej 80 miliónov dolárov z týchto rokov na služby AWS.

Spoliehanie sa na AWS prináša potenciálne riziká pre spoločnosť Lyft.

Spoločnosť Lyft ďalej uviedla: “Pravdepodobne sa stáva čoraz ťažšie udržiavať a zlepšovať náš výkon, najmä v rámci používania počas špičky, ako sa rozširujeme a využívanie našich ponúk sa zvyšuje.”

Podmienky v podaní sú úpravou z predchádzajúcej dohody s AWS podpísanej v marci 2018. Pôvodná dohoda uviedla, že Lyft do polovice roka 2021 musela minúť najmenej 150 miliónov dolárov, čo by znamenalo menej ako 46 miliónov dolárov ročne.

Začiatkom tohto týždňa spoločnosť AWS vydala tlačovú správu, v ktorej zdôraznila rozsiahle prijatie služby cloudových služieb spoločnosťou Lyft.

Súvisiace:
Amazon dosiahol ročné predaje $200 miliárd
Uber a Lyft môžu vo veľkých mestách zničiť fenomén osobného vlastníctva áut

Spoločnosť Amazon uviedla, že Lyft “využíva šírku a hĺbku služieb spoločnosti AWS vrátane databázy, počítačov bez servera, strojového učenia a analýzy, automatizovania a zlepšovania kombinovanej prepravy pre vodičov a snahy o inovácie v oblasti autonómnych vozidiel.”

Lyft je v tomto roku prvou pozoruhodnou technologickou spoločnosťou, ktorá by mala počas tohto roka vykonať verejnú primárnu emisiu akcií a môžeme očakávať, že AWS sa ukáže v mnohých ďalších prospektoch. Uber, ktorá je hlavným americkým rivalom spoločnosti Lyft, je zákazníkom služieb spoločnosti AWS, zatiaľ čo Slack a Pinterest sú tiež veľkými používateľmi technológie verejného cloudu spoločnosti Amazon.

Spoločnosť posielania správ – Snap uviedla, že v roku 2017 sa zaviazala za päť rokov minúť 2 miliardy dolárov v konkurenčných službách cloudu spoločnosti Google a 1 miliardu dolárov za päť rokov na AWS. Tieto pôvodné záväzky poukázali, že spoločnosť Snap bude každým rokom platiť 600 miliónov dolárov dvom poskytovateľom prostriedkov na cloud.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Yahoo, MSN

Facebook komentár