Ak ste unavení z chôdze za niekým, kto kráča veľmi pomaly a a číta alebo píše textovú správu. Toto čínske mesto má riešenie, pre takých ľudí vytvorilo špeciálny chodník.

Minulý týždeň, mesto Chongqing predstavilo špeciálny pruh určený pre ľudí, ktorí chcú kráčať, keď používajú svoj smartphone. “Chôdza v tomto pruhu je na vlastné nebezpečenstvo” a môžu Vás vytlačiť biele písmená napísané v pruhu. V priľahlom pruhu je nápis “Bez mobilných telefónov.”

V pondelok, užívatelia webu Weibo reagovali na správy so zmesou zábavy a opovrhovania. Jeden užívateľ napísal: “Je to veľmi zle nadizajnované. Tento pruh by nemal byt náhodou umiestnený ďalej od cesty? Nie je vôbec praktické.”

Súvisiace: 

Sú nositeľné technológie len pre maniakov?

Čínska firma dizajnu pomocou 3-D tlače postaví 10 domov za 1 deň

Ďalší túto inováciu odmietli – jeden používateľ napísal: “Je to len ďalšia imitácia zahraničných vynálezov.” Uviedol to s odkazom na podobný pokus, ktorý bol predstavený vo Washingtone, DC, počas tohto roka. Jeden užívateľ zasa napísal: “Okrem toho sa zdá, že skôr slúži ako turistická atrakcia.”

Je tu ešte ďalšia otázka. “Či jej cieľom je povzbudiť čoraz viac ľudí, aby používať svoje mobilné telefóny aj pri chôdzi?”

Zdroj: WallStreetJournal

Facebook komentár