Snaha nabíjania batérie môže byť najviac frustrujúcou súčasťou vlastnenia smartphonu. Batéria týchto telefónov Vám zvyčajne vydrží menej ako jeden deň a jej nabíjanie môže trvať niekedy až celú hodinu.

To všetko sa v nadchádzajúcich rokoch môže zmeniť. Izraelská spoločnosť zverejnila video na YouTube s prototypom pre technológiu, ktorá môže nabiť batériu mobilného telefónu za iba 30 sekúnd.

( Súvisiace: Nádherné koncepty dizajnu a funkcií iPhone 6 s veľkou obrazovkou )

Spoločnosť StoreDot vo videu uvádza, že táto technológia sa zrodila z Alzheimerovho výskumu na univerzite v Tel Avive.

Doron Myersdorf, zakladateľ a CEO spoločnosti StoreDot povedal: “Počas tohto výskumu boli izolované špecifické aminokyseliny a podarilo sa použiť tieto aminokyseliny a peptidy pre vytvorenie nanokryštálov,” … “Tie majú špeciálne vlastnosti, ktoré nám umožňujú ich využitie v rôznych zariadeniach, ako sú batérie.”

( Súvisiace: Facebook a Google sú v technologickej studenej vojne )

Nielenže StoreDot vykoná rýchle nabitie batérie, ale v skutočnosti aj naďalej nabíja, aj keď bude prístroj odpojený z elektrickej siete (na správach Myersdorf).

Teraz je potrebné, aby sa táto technológia dala využiť aj u dostatočne malých batérií, ktoré by sa zmestili dovnútra dnešných smartphonov. Batérie ukázané vo videu sú o veľkosti krabičiek od cigariet.

Spoločnosť dúfa, že sa majú “komerčné pripravený prototyp” do dvoch rokov a krátko po tom, čo si produkt na trhu.

Tu je VIDEO:


Zdroj: NCBNews

Facebook komentár