Vzhľadom tomu, že niekto môže začať panikáriť, keď sa mu vybije jeho telefón, niektoré spoločnosti príšli so zaujímavým riešením. Pokiaľ ide o dobu nabíjania, nabitie priemerného smartphonu (iPhone, Galaxy, atď) zvyčajne trvá okolo troch hodín.

Pre tých z nás, ktorí nemajú tri hodiny k sedeniu a čakaniu u svojich telefónoch než sa plne nabijú, existuje niekoľko alternatív: buď ho necháte vybitý, kúpite si externú nabíjačku a teraz Legion Meter.

Legion Meter je zvláštne zariadenie. Vyzerá ako USB disk a zapája sa priamo do vašej existujúceho nabíjačky. Má malý OLED displej, ktorý vám umožní nastaviť predvoľby. A má schopnosť nabíjania Vášho milovaného zariadenia o 92% rýchlejší – to je oveľa menej času, než pri bežnom nabíjaní.

Súvisiace: Google kupuje Startup, ktorý umožňuje používateľom prihlásiť sa pomocou “ultrazvukového signálu”

Prvé čo Vás môže napadnúť, je či to neusmaží batériu telefónu? Nie, je to úplne bezpečné. Sľubujeme. Keď pripojíte Legion do nabíjačky (zapája sa do konca USB vášho nabíjacieho kábla), môžete zvoliť režim prevádzky. K dispozícii je režim pre smartphony Apple a režim Android (užívatelia BlackBerry, Windows, Nokia a GoPro by mali zvoliť režim Android).

Režim určuje, ako má byť nabíjanie urýchlené a optimalizácia má zvoliť najlepšiu možnosť pre vaše zariadenie. Displej Vás v podstate týmto režimom informuje o tom, ako, ako rýchlo je možné nabíjať Váš smartphone bez nepriaznivých dopadov. Tento proces je súčasťou okruhu PLX Charge Accelerator, ktorý si Legion Meter dal patentovať.

Skutočná rýchlosť nabíjania je určená inteligentnými algoritmami zariadením Legionu, ktoré “určia, ako toto zariadenie budete používať a vypočíta spotrebu energie a určí Vám presnú dobu merania výkonu. ” Pamätáte si, že má malý displej? Všetky uvedené informácie sa objavia práve tam. To vám pomôže diagnostikovať, ako je možno zvoliť a vybrať najvhodnejší program pre vašu batériu (alebo nie je).

Súvisiace: Nabite si svoj mobilný telefón za 30 sekúnd

Na stránke Kickstarter cena zariadenia Legion Meter začína na úrovni $ 39 (doprava v USA zadarmo a v Kanade $ 5). To je zhruba porovnateľná cena, ako u niektorých externých batériových sád, ale zhruba o 50 dolárov menej než v prípadov akumulátorov. 

Zdroj: TheWire

Facebook komentár