Počas týždňa, kedy spoločnosť Amazon konečne predstavila svoj ​​smartphone a Facebook ukázal Slingshot, pozornosť všetkých upriamila “hlúpa” aplikácia, ktorá nerobí nič, iba posiela jednoslovnú správu – “Yo”.

Vývojár aplikácií – Robert Scoble ju predstavil na svojom “techblogu” a ktomu uviedol, že sa jedná o tú najhlúpejšiu a najviac návykovú aplikáciu, akú kedy v živote videl.”). Scoble taktiež zverejnil odkaz na túto aplikáciu na svojej stránke na Facebooku. To je miesto, kde je uviedel iný vývojár a zaslali ju na miesto zvané “Product Hunt”. A odtiaľ sa rozšírili omnoho ďalej a šírilia sa ako lesný požiar.

Súvisiace: Robinhood – nová aplikácie na obchodovanie akcií s nulovou províziou

Scoble poznamenal, že existuje veľa poučení z Yo, o tom, ako riadiť (a neriadiť) úspech, čo samozrejme zverejnil na svojom Facebook profile.

Napríklad, aj keď novinári hľadajú príbehy, Príbeh “Yo” nebol o kvalite aplikácie, ale o jej popularite. “V deň, keď som uvidel túto hlúpu aplkáciu, som to videl, ako vtip jedného startupu z Tel Avivu,” … “Prijatie je to, čím sa dostane do pozornosti tlače a investorov.”

On taktiež varuje, že skorý úspech Yo v dlhodobom horizonte nemusí znamenať vôbec nič. “Môžu sa pokúsiť pridať do nej viac slov? Vytvoriť lepší zoznam kontaktov? Každým ďalším nápadom môže jej popularita klesať a môže sa z celého trhu úplne vytratiť.”

A čo je najdôležitejšie, Scoble varuje, že nechce, aby sa ďalšie vývojári naháňali za úspechom “Yo”.

Súvisiace: Vrtuľník až do svojho domu na pláži? Už je na to aplikácia

“Výborná “PR búrka” sa nestáva často a len preto, že sa to stalo tento týždeň neznamená, že sa to isté môže stať aj v nasledujúcom týždni,” … “Ja naozaj nechcem, aby som teraz začal vídavať 1000 aplikácií “pre zábavku, tento trh nie je to,” … “Chcem vidieť ďalšie ohromujúce technológie.”

 

Zdroj: Facebook

Facebook komentár