Bitcoin je pripravená zažiť veľké zvýšenie dôveryhodnosti.

Počas dnešného dňa startup v sektore Bitcoinov – Coinbase spustil otvorenie prvého regulovaneho burzového operátora meny Bitcoin so sídlom v USA, čo je krok, ktorý pozorovatelia priemyslu už dávno označili za možné zvýšenie dôvery v digitálnu menu medzi spotrebiteľmi a možno prinesie väčšiu stabilitu pre cenu vurtálnej meny Bitcoin.

Súvisiace:

Ron Paul: Bitcoin by mohla prispieť k “zničeniu amerického dolára”

Budúcnosť meny Bitcoin podľa banky Goldman

Tento krok prihádza niekoľko dní potom, ako dvojičky Winklevossovci, známy z investovania do Facebooku, oznámil plány pre vlastného obchodného operátora v USA . Minulý týždeň spoločnosť Coinbase oznámila investíciu vo výške 75 miliónov dolárov zo strany investorov, vrátane New York Stock Exchange a španielskej banky BBVA.

Táto burza bude otvorená pre jednotlivcov aj inštitucionálnym investorov so sídlom v dvoch tuctoch štátov, v ktorých Coinbase dostal povolenie od regulačných orgánov. Coinbase si podľa denníka Wall Street Journal bude účtovať 0,25 percenta z každej transakcie. Coinbase už skôr ponúkla podobnú službu, ktorá umožňuje jednotlivcom kupovať, predávať a šetriť virtuálnu menu Bitcoin. Taktiež ponúka platobnú službu pre spracovanie, ktorá umožňuje obchodníkom od svojich zákazníkov prijímať menu Bitcoin.

Spoločnosť Coinbase poznamenala, že ma 1,9 miliónov používateľov a 38 000 firiem, ktoré sú súčasťou jej služieb, spolu so 7000 vývormi pre aplikácie.

Kým priaznivci veria, že platobná sieť s virtuálnou menou Bitcoin má potenciál spôsobiť revolúciu priemyslu spracovania platieb, nedostatok regulovaného trhu v USA viedol k obmedzovaniu jeho popularity. Až do teraz, najväčším operátor meny Bitcoin pochádzal z krajín mimo USA, ako je Čína, Japonsko a Slovinsko. Dvaja z najväčších burzových operátorov utrpeli veľké prepady, vrátane dnes už zaniknutej Mt. GOX ktorý svojim zákazníkom stratil virtuálnu menu Bitcoin za niekoľko stoviek miliónov dolárov.

Súvisiace: 

Toto mesto sa môže stať svetovým centrom kapitálu meny Bitcoin

Kto potrebuje Bitcoin? Čo tak iné virtuálne meny ako alternatívy

Tieto udalosti, spolu s tým, že sa mena Bitcoin pohybuje cez počítačové siete mimo vládnych kontrol, zvyšovali obavy u tzv. investorov. Dúfajú, že regulovaný operátor v USA, prevádzkovaný dobre kapitalizovanou spoločnosťou, so širokou škálou rešpektovaných finančných podporovateľov, bude bezpečnejším a môže prilákať nový objem spotrebiteľov meny Bitcoin. To by taktiež mohlo zvýšiť likviditu trhu a prípadne prispieť k stabilizácii cien Bitcoin, ktorá v minulom roku prepadla zhruba o 75 percent.

Zdroj: Wall Street Journal, BostonGlobe

Facebook komentár