Top_kryptoburza_Coinbase_sa_pripravuje_na_obrovske_navysenie_obchodov

Vedúca platforma na obchodovanie s kryptomenami (kryptoburza) v USA sa v tichosti pripravovala na obrovské navýšenie objemu obchodov.

V reakcii na prebiehajúce prešetrovanie búrz v rámci generálneho prokurátora New Yorku – Erica Schneidermana, súkromná spoločnosť odhalila niektoré kľúčové údaje. Spoločnosť Coinbase uviedla, že zdvojnásobila počet zamestnancov na plný úväzok a prepracovala veľkú časť kódu platforiem.

Súvisiace: Takmer polovica všetkých ICO neuspela a to je pozitívne

Coinbase vo verejnej verzii listu zverejnenom počas tohto týždňa uviedla: “Tieto snahy a ďalšie faktory majú za následok navýšenie rastu o 1000%, teda pokiaľ sa jedná o objem transakcií v porovnaní s 3. štvrťrokom 2017,” … “Očakávame, že túto kapacitu v najbližších mesiacoch opätovne zdvojnásobíme a to pri zachovaní najvyššej úrovne bezpečnosti ktorá je od našich zákazníkov očakávaná.”

Prezident spoločnosť – Asiff Hirji uviedol, že seriózny dopyt po kryptomenách a ich kľúčovej technologií, zvanej – blockchain sú tieto úsilia jednoznačne potrebné.

Hirji ďalej uviedol: “Stále viac ľudí si začína uvedomovať, že sa jedná o fundamentálne faktory a tento trh ponúka najlepšie a najjasnejšie podmienky pre vytváranie aplikácií,” … “Nie je žiadnym prekvapením, že sú dosahované čoraz väčšie objemy a my zaznamenávame rekordé objemy transakcií.”

Coinbase sa podľa Hirjiho tiež pripravuje na ďalší vstup inštitucionálnych finančných prostriedkov a pritom poukázal na štvrtkovú správu denníka The New York Times, kde Goldman Sachs spúšťa obchodovaciu divíziu so zameraním na Bitcoin.

V liste spoločnosti Coinbase uviedla, že na platforme sa obchoduje s aktívami vo výške 150 miliárd dolárov a na financovanie svojich činností získala viac ako 225 miliónov dolárov.

Počet zamestnancov taktiež zverejnila a spoločnosť na plný úväzok zamestnávala viac ako 300 zamestnancov. Keď sa dopočtu započítajú aj dodávatelia, aktivita spoločnosti Coinbase vytvára pracovné miesta pre 1000 ľudí.

Spoločnosť v minulom roku vykonala rozsiahle navýšenie zamestnancov, aby udržala krok s dopytom, keďže obchodovanie s kryptomenami sa výrazne navýšilo. Bitcoin, ktorá je najväčšou kryptomenou podľa trhovej kapitalizácie, v minulom roku dosiahla výnos na úrovni 1300 percent a v decembri sa priblížila k hodnote 20 000 dolárov.

Vzhľadom k tomu, že spoločnosť rástla, niektorí zákazníci sa na stránkach ako Redddit sťažovali na výpadky a zákaznícku podporu.

Coinbase zlepšila čas, počas ktorého je platforma plne funkčná a mala by podľa vyjadrení spoločnosti fungovať ako platforma “bez problémov”.

Súvisiace: Kryptomeny majú dlhú cestu pred dosiahnutím plného potenciálu

Spoločnosť Coinbase uviedla: “Sme hrdí na to, že používateľom platformy sme v období od 1. januára do súčasnosti poskytli 99,97% dostupnosti a v apríli sme dosiahli 99,99% prevádzkyschopnosti.”

Hodnota spoločnosti Coinbase sa údajne ocitla na úrovni okolo 8 miliárd dolárov, keď v nedávnej akvizícii získala ponuku od spoločnosti Earn.com. Stránka Recode uviedla, že vnútorný odhad je oveľa vyšší ako jej posledné prednostné ocenenie vo výške 1,6 miliardy dolárov. Coinbase svoje ocenenie odmietla komentovať.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Reuters, BBC

Facebook komentár