Dansko_ako_prve_na_svete_bude_mat_velvyslanca_pre_technologie_2017

Dánsko sa stalo prvou krajinou na svete, ktorá vytvorila pozíciu veľvyslanca pre technológie.

Úlohou zatiaľ nie je naplnená, ale tento krok poukazuje na rastúci význam technologického sektoru v dánskej ekonomike.

Anders Samuelsen, ktorý je dánskym ministrom zahraničia uviedol: “V budúcnosti budú naše bilaterálne vzťahy so spoločnosťou Google rovnako dôležité ako tie, ktoré máme s Gréckom.”

Samuelsen opísal aktuálne úsilie dánskej vlády pre posilnenie vzťahov s najväčších svetovými technologickými spoločnosťami ako “TechPlomacy.”

Tento technologický veľvyslanec bude vykonávať podobné povinnosti, ako iní veľvyslanci Dánska a bude konať v mene štátu. Samuelsen povedal, že taktiež bude s technologickými spoločnosťami komunikovať o otázkach, ako je bezpečnosť dát a súkromia.

Dodal: “Na druhú stranu, samozrejme, bude potreba zodpovedať otázky, kam umiestniť ďalšie investície a dúfame, že budeme vedieť presvedčiť tieto spoločnosti, aby v Dánsku investovali.”

Facebook počas minulého týždňa oznámil, že v Odense (3. najväčšie mesto v krajine) vybuduje nové dátové centrum o rozlohe 55 000 metrov štvorcových.

Táto novinka je c Dánsku vítaná. Podľa vlády, iba 1% spoločností pôsobiacich v Dánsku sú zahraničnými, hoci sú zodpovedné za 20% všetkých dánskych pracovných miest.

Brian Mikkelsen, ktorý je dánskym ministrom podnikania, vo vyhlásení uviedol: “Pre spoločnosti to bude prínosom a Dáni vďaka tomu môžu získať zvýšenie rastu, vhodnejšie pracovné postupy, lepšie riešenie pre životné prostredie a oveľa viac.”

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: TheIndependent

Facebook komentár