Francuzske_banky_po_Brexite_presunu_1000_pracovnych_miest_do_Pariza_2017

Francúzski bankári po stretnutí s francúzskym ministrom financií Brunom Le Mairem sa v Paríži zaviazali vytvoriť tisíc pracovných miest, ako súčasť plánu presunu svojich operácií z Londýna, keďže Británia sa chystá opustiť Európsku úniu.

Vláda prezidenta Emmanuela Macrona už oznámila plány na zníženie dane zo mzdy a zruší plánované predĺženie dane z obchodovania s akciami, čo je opatrenie za ktoré sa francúzske banky snažili lobovať.

Francúzska banková federácia vo vyhlásení uviedla: “Mohlo by to znamenať vytvorenie tisíc pracovných miest, čo by mohlo mať vplyv na najmenej tri nepriame pracovné miesta pre každé priame zamestnanie.”

Súvisiace: JPMorgan kupuje v Dubline budovu s priestorom pre 1000 zamestnancov

Nie je však jasné, či tieto opatrenia budú mať vplyv na plány okolo premiestňovanie bánk, ktoré by mohli byť vykonané skôr. Napriek snahám o prilákanie londýnskych bánk po Brexite si medzinárodné banky ako svoje centrum EÚ, väčšinou vyberali Frankfurt.

Le Maire sa stretol s vedúcim predstaviteľom francúzskej centrálnej banky Villeroy de Galhau a vedúcimi predstaviteľmi bánk BNP Paribas, BPCE, SocGen, Credit Agricole, Credit Mutuel a Banque Postale.

Kancelária ministra financií uviedla, že skupina taktiež diskutovala o bankových nariadeniach.

Vo vyhlásení ďalej uviedli: “Bruno Le Maire spomenul svoje obavy, že tieto rokovania (ohľadom bankovej regulácie) by mali viesť ku kompromisu, ktorý zaručuje finančnú stabilitu aj dobré financovanie európskeho hospodárstva.”

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Independent, BBC

Facebook komentár