V_oblasti_americkej_whisky_sa_zacina_vytvarat_bublina_2016

Priemysel americkej whisky (bourbonu) by mohol začať pripomínať bublinu.

Analytici z investičnej spoločnosti RBC Capital Markets zverejnili graf, ktorý ukazuje že príliv nových producentov na trh by mohol znamenať prepad cien bourbonu a niekdy môže byť poskytovaná horšia verzia americkej whiskey.

V poznámke vo štvrtok, Nik Modi a jeho tím publikoval graf zverejnený nižšie, ktorý ukazuje, že počet tzv. “remeselných” páleníc v posledných niekoľkých rokoch bol na vzostupe.

Nedávna štúdia, od American Craft Spirits Association ukázala, že počet týchto producentov od roku 2010 dosahuje ročné tempom rastu vo výške 42%.

V roku 2010 bolo po celej Amerike len 204 producentov destilátov, pričom tento počet v auguste tohto roka vzrástol na 1 315.

V_oblasti_americkej_whisky_sa_zacina_vytvarat_bublina_2016_graf

Modi a jeho tím poznamenal, že rýchly rast tohto odvetvia a možnosti fúzií a akvizícií viedli k rozmachu v tak krátkom čase. V roku 2014, japonská obria spoločnosť Suntory kúpila výrobcu Jim Beam za 13,6 miliardy dolárov.

V_oblasti_americkej_whisky_sa_zacina_vytvarat_bublina_2016_1

Analytici ďalej napísali: “Je však dôležité mať na pamäti, že klasifikácia bourbonu je známa ako priama whisky a musí zrieť po dobu minimálne štyroch rokov,” … “To nových konkurentov na trhu, ktorí chceli využiť rast, viedlo k tomu, že zvolili dva prístupy: 1) vstúpiť na trh s menej kvalitným produktom, alebo 2) počkať niekoľko rokov a začať ponúkať bourbon (akonáhle dosiahne 4-ročné zrenie).

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: RBC Capital Markets

Facebook komentár