Spoločnosti GameStop sa naozaj darí a to všetko vďaka hre Pokémon Go.

Akcie tohto predajcu video-hier počas včerajšieho obchodného dňa vzrástli až o 7% potom, čo generálny riaditeľ (CEO) Paul Raines pre CNBC uviedol, že tržby v jej virtuálnych obchodoch vzrástli o 100%.

Jej produkty využíva hra založená na smartphonoch, ktorá používa rozšírenú realitu, ako vodítko pri hľadaní hráčov z hry Pokémon Go. Tým sa rýchlo vyšvihla do hornej časti rebríčku App-store.

Ponúka aj telocvične, čo sú tzv. miestami v reálnom svete, kde hráči môžu trénovať a bojovať so svojimi Pokémonmi. Raines poznamenal, že počas minulého víkendu boli tieto telocvične k dispozícií na 462. miestach.

Predaje okolo hry Pokémon Go sa aktuálne “podstatne zvýšili,” čo je pre oblasť video hier podľa Rainesa tradične slabým obdobím roka.

Akcie spoločnosti GameStop sa zvýšili na maximá okolo 30,21 dolárov za akciu, čo je najvyššiu úroveň od mája. Agentúra Bloomberg poznamenala, že sa jedná o najväčší jednodňový zisk pre tieto akcie od mája 2015.

Akcie spoločnosti GameStop v priebehu posledných 12 mesiacov poklesli o 35%. Ich akcie v novembri prepadli až o 18% po tom, čo spoločnosť vykázala slabšie než očakávané štvrťročné výsledky na prepade predajov v oblasti softvéru a hardvéru.

Súvisiace: Nintendo po návrate Pokémonov za 2 dni zvýšilo hodnotu o $7 mld.

Pokémon Go má ešte pozitívnejšie dopady pre firmu Nintendo, keďže po niekoľkých dňoch po predstavení hry v trhovej hodnote vzrástla o 9 miliárd dolárov. Nintendo je spolumajiteľom vývojárskej spoločnosti tejto hry – Niantic.

Tu je graf znázorňujúci rast akcií GameStop v pondelok:

Zdroj: Bloomberg, Reuters

Facebook komentár