Ak Vás zaujal niektorý z článkov a chcete podporiť našu prácu, najjednoduchší spôsob ako tak urobiť je kliknúť na “páči sa mi to“, alebo náš článok “tweetowať.  Vaša odozva nás vedie k tomu aby sme pokračovali v publikovaní a preto Ďakujeme za každú jednu návštevu, odporúčenie, zdielanie, like alebo tweet… :-) Team portálu www.FinancnyTrh.com

2,5 milióna merických dolárov za hodinky sa môže zdať ako celkom vysoká cena, ale táto obmedzená edícia Patek Philippe je pravdepodobne najzložitejšími hodinkami, ktoré kedy boli vyrobené.

Pre jeho 175. výročie, výrobca luxusných švajčiarskych hodiniek vytvoril zbierku limitovanej edícii pamätných hodiniek s názvom Grandmaster Chime Ref. 5175 s 20. komplikáciami, dvoma ciferníkmi a 214. dielmi.

Hodinky majú v priemere 47,7 mm a 1366 jednotlivých komponentov. Ich výroba trvala neuveriteľných osem rokov a  100 tisíc pracovných hodín na rozvoj a 60 000 na ich realizáciu.

Súvisiace: Hodinky Patek Philippe sa predali za 2,9 miliónov dolárov

Prvý z dvoch ciferníkov sa sústredil na indikáciu prostého času, mimo neho sú na ňom ešte ukazovatele odbíjacích zariadení, mesačné fázy a dátum. Druhý potom prehľadne ukazuje večný kalendár a taktiež druhú časovú zónu.

V hodinkách Grandmaster Chime nájdete: Grande Sonnerie, petite Sonnerie, minútový looping, indikátor odbíjacích módov, alarm, looping dáta, indikátor ukazujúci stav odbíjacích zariadení, druhú časovú zónu, ukazovateľ dňa a noci pre druhú časovú zónu, okamžitý večný kalendár, ukazovatele dňa v týždni, mesiace a dáta (to je na oboch ciferníkoch), priestupný rok, štvorciferný ukazovateľ roka, 24hodinový subciferník, mesačné fázy a ukazovateľ pozície korunky.

Hrúbka 10,7 milimetra je väčšia ako niektoré hodinky od Patek Philippe. Švajčiarsky výrobca si u neho nechal patentovať šesť nových mechanizmov. Patrí medzi ne napríklad repetície dát a alarm, ktorý neodbíja jednoliatym tónom, ale “odcinkne” čas, na ktorý je nastavený.

Súvisiace: Hong-Kongský podnikateľ vykonal najväčšiu zákazku v histórií pre Rolls-Royce

Grandmaster Chime uzrie svetlo sveta v limitovanej edícii siedmich kusov. Zo šiestich sa môžu tešiť dlhoroční zberatelia tejto značky, siedmy potom bude vystavený v múzeu Patek Philippe, kde si ho bude môcť pozrieť všeobecná verejnosť.

Hodinky sú z 18 karátového ružového zlata.  Dokonca aj náramok je veľmi starostlivo navrhnutý, bol ručne šitý a vyrábaný z aligátora.

Súvisiace: TAG Heuer plánuje vlastné inteligentné hodinky


Video hodiniek Patek Philippe Grandmaster Chime Ref. 5175:


( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Popular Mechanics, NBCNews

Facebook komentár