Zoznamte_sa_s_jednymi_z_najdrahsich_hodiniek_znacky_Rolex_na_svete

Klasické (Vintage) náramkové hodinky by sa podľa pôvodných odhadov mohli stať najdrahším hodinkami značky Rolex na svete, ktoré sa kedy v aukcii predali.

Rolex Daytona Referencia 6265 z roku 1971, vyrobené z 18-karátového bieleho zlata sú jediné svojho druhu a považujú sa za také vzácne, že boli premenovaný na “Unicorn (Jednorožec)”.

Kevin O’Leary, hviezda televízneho programu “Shark Tank” a vášnivý zberateľ hodiniek získal VIP prístup v aukčnom dome Phillips v New Yorku, aby sa pokúsil spoznať kultúru značky Rolex. O’Learyova prvotná reakcia: “Sú úžasné.”

Paul Boutros zo spoločnosti Phillips v združení s Bacs & Russo, poznamenal: “Je to skutočne kus svätého grálu … hodinky Rolex Daytona, vyrobené v bielom zlate.”

Boli vyrobený v roku 1970 a v nasledujúcom roku sa predali významnému nemeckému maloobchodníkovy a podľa spoločnosti Phillips, hodinky boli pravdepodobne najviac extravagantným modelom zo série Daytona, ktorú v tom období vytvorila táto značka luxusných hodiniek. Prevažná väčšina modelov zo série Daytona boli v tejto vyrobená z nehrdzavejúcej ocele.

Existencia hodiniek “Unicorn” bola legendárna a len málo ľudí v tomto odvetví o nich vedelo, až kým v roku 2013 neboli odhalené, keďže ich získal slávny zberateľ John Goldberger.

Súvisiace: Najdrahšie hodinky značky Rolex predané za $ 17,75 milióna

Boutros ďalej uviedol: “Jedná sa naozaj o svetový unikát a boli sme absolútne nadšení, že máme príležitosť vydražiť ich.”

Phillips dúfal, že v rámci včerajšej akcie v Ženeve sa predajú za viac ako 3 milióny dolárov, avšak predali sa až za neuveriteľných 5,9 miliónov dolárov.

Netreba však zabúdať, že predajom týchto hodiniek sa zberatelia zúčastnili charitatívnej akcie pre deti.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: CNBC

Facebook komentár