Politico-bude-predany-Axel-Springer-za-viac-ako-$1-miliardu

Nemecký mediálny konglomerát Axel Springer súhlasil s kúpou franšízy Politico so sídlom vo Washingtone za viac ako 1 miliardu dolárov.

Dohoda, ktorá bola oznámená vo štvrtok ráno, zahŕňa aj sesterskú značku spoločnosti Politico – Protocol so správami z technologického sektoru.

Axel Springer a Politico už na spoločnom podniku v Európe spolupracujú. Na základe tohto spojenia obe strany začali vážne hovoriť o dohode začiatkom tohto leta. Denník Wall Street Journal prišiel s informáciami o rozhovoroch už začiatkom tohto mesiaca.

Medzi pôsobením spoločnosti Politico v Severnej Amerike, jej spoločným podnikom v Európe a médiom Protocol spoločnosť uvádza, že zamestnáva viac ako 500 novinárov.

Súčasný majiteľ spoločnosti Politico, Robert Allbritton, povedal, že sa tieto média sa rozhodol predať, pretože „stále viac sa ukázovalo, že zodpovednosť za rast podniku v globálnom meradle, za účasti lepších služieb čitateľom a vytváranie väčších príležitostí pre našich zamestnancov, môže lepšie posilniť väčšia spoločnosť s výraznou globálnou stopou a ambíciami, než by som to mohol byť ja ako vlastník rodinnej firmy.“

Allbritton zostane vydavateľom médií Politico a Protocol. Spoločnosť Axel Springer poznamenala, že okrem toho „tímy redakcie a vedenia spoločností Politico v USA, Politico Europe a Protocol zostanú na svojom mieste,“ a budú pôsobiť oddelene od ostatných značiek Axel, ako sú Insider a Morning Brew.

Údaje o miliardových tržbách, potvrdené osobou zapojenou do dohody, sú najnovším znakom „bublajúceho“ trhu s digitálnym obsahom. Minulý týždeň bol spoločnosti Nexstar Media Group predaný ďalší spravodajský web Beltway, od firmy The Hill.

Skupina Axel uviedla, že očakáva, že dohoda nadobudne účinnosť do konca roka.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Reuters

Facebook komentár