Sefkuchar_Jamie_Oliver_otvara_nove_restauracie_6_mesiacov_po_krachu_britskych_aktivit

Celebritný séfkuchár Jamie Oliver spustil nový reťazec reštaurácií pre strednú triedu len šesť mesiacov po páde britskej ríše z oblasti jedál.

Dve z jeho reštaurácií v juhovýchodnej Ázii – jedna na Bali a druhá v Bangkoku – zavedú nový celodenný formát stravovania. Budú sa nazývať Jamie Oliver Kitchen a budú sa čiastočne inšpirovať miestnou kuchyňou.

Skupina Jamie Oliver, ktorá prevádzkuje 70 reštaurácií na 27 trhoch, predstaví reštauráciu Jamie Oliver Kitchen 21. novembra na Bali a 28. novembra v Bangkoku.

Vo vyhlásení Jamie Oliver uviedol, že získal rozsiahly objem poznatkov z 20 rokov cestovania po celom svete a dodal, že nové reštaurácie „tieto inšpirácie oživia“.

Skupina Jamie Oliver v tlačovej správe uviedla, že do konca roku 2020 plánuje otvoriť ďalších 19 reštaurácií.

V máji Oliver oznámil, že jeho britské reštauračné impérium bolo zaradené do konkurznej podstaty alebo na ochranu pred bankrotom. Malo to vplyv na Jamieho značku ako Jamie’s Italian a steakhouse Barbecoa.

Súvisiace: Reštaurácie Jamieho Olivera sú na pokraji bankrotu

KPMG, spoločnosť konajúca ako správca, v tom čase uviedla, že 22 z 25 reštaurácií skupiny bolo zatvorených, čo viedlo k prepusteniu okolo 1 000 zamestnancov.

Predtým, ako jeho aktivity v Spojenom kráľovstve začala čeliť problémom, v posledných rokoch do podnikania investoval milión libier.

Nakoniec musel priznať porážku zoči voči tomu, čo opísal minulé leto v rozhovore pre Financial Times, ako „dokonalú búrku“ rastúceho nájomného, miezd, nákladov na jedlo, ako aj dopadu Brexitu a meniacich sa nákupných zvyklostí.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: CNN

Facebook komentár