Spojene_arabske_emiraty_zavadzaju_rovnake_platy_aj_v_sukromnom_sektore

Spojené arabské emiráty v piatok predstavili zákon, ktorý zaisťuje rovnaké odmeňovanie mužov a žien v súkromnom sektore.

Manal bint Mohammed bin Rashid Al Maktoum, ktorá je najstaršou dcérou vládnuceho šejka Mohammeda bin Rashida Al Maktouma a prezidentka Rady pre Rovnosť Pohlaví, na sociálnej sieti Twitter informovala o zavedení zákona.

V tweete napísala: „Tento krok nepochybne posilní sociálne začlenenie žien, podporí ich úlohu v národnom rozvoji a posilní postavenie Spojených arabských emirátov v svetovom indexe rodovej rovnosti.“

Kabinet Spojených arabských emirátov zákon schválil v apríli 2018.

V roku 2020 Svetové ekonomické fórum v správe s označením Celosvetové rozdiely v pohlaviach, Spojené arabské emiráty dosiahli 120 pozíciu a 137 umiestnenie v kategórii “ekonomická participácia a príležitosti”.

Index rodovej nerovnosti z roku 2019, ktorý stanovil Rozvojový program OSN, ukázal, že miera účasti žien na trhu práce sa nachádza na úrovni 51%, v porovnaní s 93% podielom u mužov.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Reuters

Facebook komentár