Starbucks plánuje mať do roku 2030 okolo 55 000 pobočiek.

Starbucks plánuje mať do roku 2030 okolo 55 000 pobočiek.

Môže sa zdať, že Starbucks už je na každom rohu. Spoločnosť však v nasledujúcom desaťročí stále plánuje pridať ďalšie desaťtisíce lokalít.

Spoločnosť Starbucks v stredu na akcii určenej pre investorov uviedla, že do roku 2030 plánuje zvýšiť počet svojich obchodov z dnešných zhruba 33 000 na zhruba 55 000. Spoločnosť vsádza na to, že zaplavením trhu novými typmi obchodov, vrátane menších prevádzok a miest s vyzdvihnutím cez drive alebo pred obchodmi, bude schopná prilákať ďalších zákazníkov od konkurencie.

Roz Brewer, ktorá je hlavnou prevádzkovou riaditeľkou spoločnosti, v priebehu včerajšieho oznámenia uviedla: „Aj keď rastieme z veľkej základne, v regiónoch, kde je značka Starbucks menej rozšírená, stále existuje ešte dostatok priestoru pre následné rozšírenie.“ Poznamenala, že spoločnosť Starbucks sa „osobitne zameriava na veľký objem a veľkú rezervu predmestských častiach.“

Prevádzková riaditeľka spoločnosti ďalej uviedla, že “nové formáty môžu pomôcť znížiť preťaženia v určitých obchodoch.”

„Keď zavádzame efektívnejšie formáty, znižujeme tým aj počet dlhých radov, ktoré sa niekedy vyskytujú v lokalitách v blízkosti metra, a tým podporíme ďalší predaj.“

Spoločnosť sa usilovne snažila získať späť stratené podnikanie z dôvodu pandémie, keďže boli narušené spôsoby dochádzania, pretože veľa zamestnancov kancelárií pracovalo z domácností. Celosvetovo, tržby v obchodoch Starbucks otvorených najmenej 13 mesiacov za tri mesiace, ktoré sa skončili 27. septembra v porovnaní s rovnakým obdobím minulého roku poklesli o 9%.

Niektorým lokalitám sa darilo lepšie ako iným. Aj keď celkový predaj v tomto štvrťroku poklesol, predaje v rámci predmestských lokalít firmy Starbucks a v predajniach v štýle Drive-Thru rástli.

Súvisiace: Starbucks otvoril svoj najväčší obchod v histórii

Medzitým sa konkurentom ako je značka Dunkin’ darilo lepšie si držať zákazníkov. Tržby v rovnakých obchodoch spoločnosti Dunkin’ v treťom štvrťroku vzrástli o 0,9%.

Plán expanzie spoločnosti Starbucks je spojený s úsilím povzbudiť ľudí, aby navštevovali tieto miesta, vrátane lepších odmien vo vernostnom programe, ako aj nových nápojov a jedál.

Lepšie odmeny a viac ovseného mlieka

Spoločnosti ako Starbucks používajú vernostné programy na získanie ďalších informácií o svojich zákazníkoch a na podporu opakovaných nákupov. V priebehu tohto roka spoločnosť s cieľom motivovať viac ľudí, aby sa zapojili do programu, rozšírila možnosti platby pre svoj program odmien o hotovosť, kreditné karty a Apple alebo Google Pay. Predtým, aby vedeli členovia získať body museli zbierať karty spoločnosti Starbucks. Členovia programu s označením “Rewards” tvoria asi 50% výnosov spoločnosti Starbucks.

Pomáha aj moderná ponuka jedál.

Spoločnosť v stredu uviedla, že na jar plánuje rozšíriť svoju ponuku nápojov z ovseného mlieka po zavedení na Stredozápade začiatkom tohto roka. Medzi nové položky patrí ľadový espresso nápoj, vyrobený z hnedého cukru a ovseného mlieka.

Táto správa prichádza po tom, čo reťazec toto leto predstavil raňajkový sendvič s označením Impossible – zhruba rok po tom, čo značka Dunkin’ uviedla na trh svoj sendvič Beyond, vyrobený z rastlinného mäsa.

Spoločnosť opätovne potvrdila svoje prognózy na rok 2021.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: WSJ

Facebook komentár