Cina_ziskava_takmer_3000_kaviarni_znacky_Starbucks

Starbucks posilňuje svoju expanziu v Číne.

Kávový reťazec zo sídlom v Seattli oznámil, že v nasledujúcich rokoch plánuje v pevninskej Číne otvoriť takmer 3 000 nových kaviarní. Jeho cieľom je takmer zdvojnásobiť počet kaviarní v druhej najväčšej ekonomike sveta, od 3 300 v súčasnosti až po 6 000 pred koncom roka 2022.

To znamená otvoriť 600 nových predajní zančky Starbucks ročne (len čo sa týka Číny), alebo jednu za 15 hodín, čo predstavuje významný nárast z predchádzajúceho cieľa spoločnosti okolo objemu 500 kaviarní ročne.

Spoločnosť Starbucks očakáva, že sa jej podarí rýchlo rozšíriť v krajine, ktorej tradičným nápojom je čaj, čím sa jej podarí navýšiť svoju spodnú hranicu výsledkov. V období od roku 2017 do roku 2022 v Číne plánuje ztrojnásobiť svoje príjmy a zdvojnásobiť svoj prevádzkový zisk.

Generálny riaditeľ spoločnosti Kevin Johnson vo vyhlásení poznamenal: “Starbucks presadzuje kultúru kávy v Číne, kde odmena bude zdravým, dlhodobým a ziskovým rastom po celé desaťročia.”

V decembri spoločnosť Starbucks otvorila svoj najväčší obchod na svete a bol umietneným práve v Šanghaji.

Spoločnosť je v súčasnosti zaplavená hotovosťou a začiatkom tohto mesiaca dokonca spoločnosti Nestlé predala práva na predaj čaju a kávy spoločnosti Starbucks v celosvetovom meradle za 7,2 miliardy dolárov.

Súvisiace: Najväčší Starbucks sveta otvorili v Číne

Starbucks sa tiež usiluje o využitie rastúceho trendu čínskych spotrebiteľov, ktorí vo veľkej miere pijú nápoje na cestách. Už počas budúceho mesiaca do Číny prináša novú líniu vopred pripraveného studeného čaju a kávy.

Podnikanie spoločnosti rastie oveľa rýchlejšie v Číne a iných ázijských krajinách, než na jej domácom trhu. Podľa najnovšej správy spoločnosti Starbucks, príjmy v Číne a ázijsko-tichomorskom regióne v poslednom štvrťroku v porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka vyskočili o 54%. V Spojených štátoch, Kanade a Latinskej Amerike príjmy dosiahli rast iba na úrovni 8%.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: WSJ, Reuters

Facebook komentár