Chicago práve dostalo veľkú dávku kofeínu od spoločnosti Starbucks.

Kávový reťazec otvoril svoje najväčší obchod na svete s označením Starbucks Reserve Roastery. Päťpodlažný priestor sa nachádza na rozlohe 325 metrov štvorcových, čo predstavuje najväčšiu predajňu spoločnosti Starbucks, ktorá predbehla podobný priestor v Tokiu. Nová Roastery sa nachádza v mestskej štvrti Magnificent Mile. Poprvýkrát bola táto informácia oznámená v roku 2017.

Spoločnosť Starbucks uviedla, že chicagský Roast je poctou mestu a regiónu, kde má takmer 800 obchodov Starbucks a zamestnáva viac ako 18 000 ľudí. O samotný priestor sa stará 200 zamestnancov.

Roastery sú určené ako turistické atrakcie. Sú vybavené špeciálnymi kávami a čajmi, pražiarňami a veľkými kávovými sudmi, v ktorých sa uchovávajú čerstvo pražené kávové zrná. Majú tiež bary so špeciálnymi kokteilmi a podávajú lepšie jedlo ako bežné miesta spoločnosti Starbucks.

Interiér Starbucks Roastery v Chicagu.

Interiér Starbucks Roastery v Chicagu.

 

V Chicago sú všetky tieto možnosti umiestnené a predstavujú jedinečný dizajn, ktorý zdôrazňuje prirodzené svetlo budovy z masívnych okien. V strede obchodu sa nachádza 17 metrový sud. V okolí je to vôbec prvý zakrivený eskalátor v regióne, ktorý zákazníkom poskytuje 360-stupňový pohľad na obchod.

Predaj kávy je hlavnou súčasťou obchodu. Nachádzajú sa tam ešte tri kaviarne, ktoré ponúkajú rôzne spôsoby varenia, vrátane „experimentálneho“ kávového priestoru, ktoré „poskytuje zákazníkom možnosť ponoriť sa do umenia, vedy a divadla kávy.“

V bare Arriviamo sa podávajú zmesi alkoholických a nealkoholických nápojov spolu s kokteilmi špecifickými pre Chicago. A táto Roastery je jediným miestom v USA, ktoré predáva sladký dezert (z tekutého dusíka) navrhnutý na konzumáciu s kávou. Podáva sa tiež v Roastery nachádzajúcej sa v Miláne.

Na poprednom mieste je aj princíp, ktorý predstavuje koncepciu pekárne a kaviarne spoločnosti Starbucks. Ponúka kompletné menu z rôznych druhov cesta, ako je napríklad aj pizza.

Ponuka spoločnosti Starbucks.

Ponuka spoločnosti Starbucks.

 

Toto je 6. miesto konceptu Roastery od spoločnosti Starbucks. Spoločnosť tu využíva testovania priestorov a špeciálne položky menu, čím chce zdvojnásobiť svoj prísľub ponúknutia „tretieho miesta“ medzi domácim a pracovným miestom, aj keď v iných predajniach sa zameriava na rýchlosť a pohodlie.

Analytik spoločnosti Morningstar – RJ Hottovy predtým poznamenal: Starbucks bola vždy „prosperujúcou značkou“, … „Roastery to však berú „ešte viac proti prúdu“.

Roastery sa pripája k rastúcej línii koncepcií obchodov spoločnosti Starbucks. Začiatkom tohto mesiaca otvorili „Starbucks Pick-Up“ – prvý svojho druhu v New Yorku, čím podporujú objednávky z ich aplikácie. Predajňa je zlomkom veľkosti bežnej kaviarne.

Chicago Roastery bude otvorené sedem dní v týždni.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: MSN, CNN

Facebook komentár