Starbucks-a-Amazon-otvorili-kaviaren-bez-pokladne

Starbucks v centre Manhattanu otvára kaviareň určenú pre vyzdvihnutie, ktorá využíva bezhotovostnú technológiu maloobchodného gigantu od firmy Amazon, pre prilákanie zaneprázdnených spotrebiteľov, ktorí si chcú rýchlo kúpiť kávu alebo občerstvenie.

Partnerstvo so spoločnosťou Amazon je posledným krokom v pláne skupiny Starbucks, s cieľom prispôsobiť svoje miesta novým zvykom spotrebiteľov. Takmer pred rokom a pol spoločnosť Starbucks oznámila, že zrýchľuje plány na úpravu svojich aktivít v USA, ktoré sú inšpirované náhlymi zmenami z dôvodu pandémie, najmä v spôsobe, akým spotrebitelia chcú kupovať a vyhutnávať si kávu. Okrem uzavretia až 400 obchodov za 18 mesiacov, stratégia zahŕňala otvorenie ďalších tzv. vyzdvihovacích miest, nachádzajúcich sa v rámci husto zaľudnených miest a inštaláciu výsuvných okienok a dvojitých jazdných pruhov, nachádzajúcich sa v prímestských oblastiach.

Prvý Starbucks Pickup so službou Amazon Go sa otvoril v dnešnom dni, v New Yorku na 59. ulici, medzi Park a Lexington Avenues, s vlajkou vonku mávajúcimi logami oboch spoločností. Spoločnosti so sídlom v Seattli zároveň v priebehu budúceho roka plánujú spoločne otvoriť minimálne dve ďalšie lokality. Druhá kaviareň bude tiež v centre Manhattanu, v budove New York Times na 40. ulici a 8. Avenue.

„Jedná sa o dôkaz konceptu, z ktorého sa učia obe firmy,“ povedala Kathryn Young, vedúca viceprezidentka pre globálny rast a rozvoj v spoločnosti Starbucks.

Young odmietla poskytnúť viac podrobností o tom, ako dlho značky Starbucks a Amazon spolupracujú.

Pohľad dovnútra

Keď zákazníci vstúpia do nového obchodu, najprv uvidia pult, kde si vyzdvihnú nápoje, ktoré si predobjednali pomocou mobilnej aplikácie Starbucks. Digitálna obrazovka visiaca nad pultom ukazuje, na akých objednávkach baristi ešte pracujú.

Zákazníci môžu naskenovať kód v obchode z aplikácie Amazon a vstúpiť do obchodu.

Zákazníci môžu naskenovať kód v obchode z aplikácie Amazon a vstúpiť do obchodu.

Aby zákazníci mohli využiť výhody technológie Amazon Go, budú musieť použiť kód v obchode z aplikácie Amazon, vložiť svoju kreditnú kartu alebo len dlaň svojej ruky – ak sú už zaregistrovaní v Amazon One. Kiosk v blízkosti vstupu umožňuje zákazníkom pripojiť sa k Amazon One vložením kreditnej karty a naskenovaním ruky (zachytáva štruktúru podkožných žíl a vlásočníc – žilová štruktúra je unikátna a môže byť preto využitá na biometriu).

Zamestnanci značky Starbucks sú nablízku, aby pomohli zákazníkom pri vstupe, hoci niektorí spotrebitelia už túto technológiu môžu poznať. Amazon už prevádzkuje niekoľko obchodov Go na Manhattane, vrátane jedného, ktorý sa nachádza len pár blokov od novej kaviarne.

Zákazníci môžu nakupovať jedlo značky Amazon Go v kaviarni Starbucks.

Zákazníci môžu nakupovať jedlo značky Amazon Go v kaviarni Starbucks.

Regály a chladiace vitríny v predajni Amazon Go ponúkajú rôzne možnosti stravovania, vrátane klasických ponúk firmy Starbucks, hotových šalátov a sendvičov z Amazon Kitchen a položiek od miestnych obľúbených značiek, ako sú Dominique Ansel, Ess-a-Bagel a Magnolia Bakery. Obchod taktiež predáva položky, ktoré sa bežne vyskytujú v pokladniach obchodoch, ako sú proteínové tyčinky a balenia žuvačiek.

Súvisiace:
Starbucks otvoril svoj najväčší obchod v histórii
Budúcnosť nakupovania potravín konečne prichádza! Už žiadne rady

Technológia Amazon Go znamená, že zákazníci nebudú musieť platiť u pokladníka. Namiesto toho váhy, kamery a senzory na poličkách zisťujú celkové sumy zákazníkov a vyučtujú ich pred opustením predajne.

Dilip Kumar, viceprezident pre fyzický maloobchod a technológie v spoločnosti Amazon, uviedol: „Nemusíte čakať, kým sa zastavíte v rade a zaplatíte.“

Priestor na sedenie v obchode Starbucks Pickup s Amazon Go.

Priestor na sedenie v obchode Starbucks Pickup s Amazon Go.

Za vitrínami s jedlom sú miesta na sedenie, ako aj veľké oddelené stoly na stretnutia, ale aj samostatné jedálenské časti pre zákazníkov, ktorí môžu pracovať na diaľku alebo študovať. Ďalšie kávové položky si môžu objednať cez aplikáciu Starbucks alebo u baristu pri pulte.

Kumar ďalej poznamenal: „Túto skúsenosť sme navrhli tak, aby vyhovovala potrebám ľudí počas dňa,“ … “Niekedy sa ponáhľate a niekedy máte viac času.”

Miesto bude mať dlhšie otváracie hodiny, ako typická kaviareň spoločnosti Starbucks a vo všedné dni zostane otvorená do 22:00 a cez víkendy do 21:00.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: CNBC

Facebook komentár