Start_up_Faraday_Future_odhali_svoj_1_seriovo_vyrabany_automobil_v_januari_2017

Tajomný start-up zaoberajúci sa výrobou automobilov na elektrický pohon – Faraday Future podľa e-mailového vyjadrenia spoločnosti odhalí svoj prvý sériovo vyrábaný automobil na veľtrhu Consumer Electronics Show, ktorý sa bude konať v januári roka 2017.

Faraday Future uviedla, že vozidlo bude “premiomovým vozidlom na elektrickým pohonom, ktorý kombinuje špeciálne technológie, špičkový rozsah a komplexný dizajn.”

Súvisiace: Nový startup Faraday Future chce konkurovať firme Tesla už do roku 2017

Faraday Future oznámil, že rozsah bude zohrávať kľúčovú úlohu v čase, keď konkurencia v elektrickom automobilovom priestore sa zameriava na úlohy okolo montáže. Spotrebiteľsky zameraný – Chevy Bolt sa dostane k predajcov do konca roka 2016 a môže sa pochváliť naozaj konkurenčným rozsahom na jedno nabitie, o dĺžke takmer 390 kilometrov. Dodania pre Tesla Model 3 by mali byť zahájené na konci roka 2017 a generálny riaditeľ (CEO) Elon Musk poznamenal, že rozsah tohto automobilu bude na úrovni 350 kilometrov.

Najskôr sme počuli správy, že Faraday Future sa chystá odhaliť svoj automobil na elektrický pohon v priebehu amerického podujatia firmy LeEco, v Paláci výtvarných umení v San Franciscu, konanom počas tohto týždňa.

Generálny riaditeľ (CEO) LeEco – Jia Yueting, ktorý je osobným investorom vo Faraday Future povedal, že tento start-up “možno” ukáže svoj automobil na CES. Firma LeEco je aj strategickým partnerom Faraday Future.

Faraday Future spravila okolo seba, počas odhalenia automobilu pred “2016 Consumer Electronics Show” rozsiahly rozruch, ale jednotlivci boli sklamaní, pretože odhalili iba koncept vozidla.

Medzitým, firma LeEco má svoje vlastné plány v oblasti automobilov. Táto spoločnosť v apríli ukázala svoj vlastnú elektrický koncept vozidla s autonómnymi schopnosťami.

Súvisiace: Továreň Faraday Future za $ 1 mld. na výrobu elektrického automobilu

Firma LeEco získala vo forme financovania až 1,08 miliardy amerických dolárov, aby od septembra vedela pracovať na svojom vlastnom automobile na elektrický pohon. Táto správa prišla zhruba mesiac po tom, čo LeEco investovala 1,8 miliardy dolárov, do produkčne továrne, ktorá má vo východnej Číne dosiahnuť kapacitu na výrobu elektrického automobilu, s prípadným ročným rozsahom okolo 400 000 vozidiel.

LeEco na akcií predviedla svoj automobil s označením LeSEE Pro. Ale Yueting povedal, že sa na ceste z Los Angeles na akciu v San Franciscu sa stalo súčasťou nehody. Dodal, že na akcií mali predviesť už špecifické autonómne schopnosti vozidla.

Predtým, než bol letecky prevezený do Los Angeles, LeSEE Pro si zahral vo filme “Transformers 5.”

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: LATimes, WSJ

Facebook komentár