Faraday_Future_vo_videu_voci_ferrari_Tesla_a_Bentley_2016

Start-up snažiaci sa o produkciu elekronického automobilu – Faraday Future, ktorý v januári plánuje odhaliť verziu konceptu pre výrobu svojho automobilu z Las Vegas, predstavil video ktoré ukazuje ich pretekárske auto voči potenciálnym konkurentom.

Zatiaľ doteraz nezverejnené vozidlo je vo veľkej miere v krátkom video-klipe zamaskované, kde pred nástupom do diaľky je zoradené voči automobilom ako Bentley Bentayga, Ferrari 488 GTB a Tesla Model X.

Video tak následne zverejní výkon automobilu Faraday Future.

Súvisiace: Nový startup Faraday Future chce konkurovať firme Tesla už do roku 2017

Ako je typický zverejnené pri predstavení (na batérie poháňaných) vozidiel, všetko čo je k dispozícii čas momentu do krútiaceho momentu, takže je možné predpokladať, že elektrický automobil Faraday Future dosiahne podobný, alebo lepší výkon.

Pozrite sa na video:

Existuje však stále okolo Faraday Future mnoho otázok a dokonca nie je ani jasné, ako sa pripravuje na druhé predstavenie na veľtrhu Consumer Electronics Show v januári. Spoločnosť nedávno zastavila svoje stavebné práce na svojej $1 miliardovej továrni v North Las Vegas, v dôsledku finančných problémov.

Súvisiace: Továreň Faraday Future za $ 1 mld. na výrobu elektrického automobilu

Hovorca firmy počas minulého mesiaca poznamenal, že spoločnosť sa zameriava na vývoj vozidiel a obnovenie stavebných prác továrne, niekedy v roku 2017 …. avšak aj naďalej pretrvávajú pochybnosti. Miliardár a investor z oblasti technológií spoločnosti Faraday Future – Jia Yueting sa dostal do finančných ťažkostí a podľa správ z agentúry Bloomberg zverejnených počas tohto týždňa, kríza hotovosti sa šíri po celej jeho ríši.

Napriek tomu Faraday Future zostala dôvernou vo svoje vyhliadky. Či sa tento postoj dokazuje správny, alebo nie, sa ešte len ukáže.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: CNET, Inverse

Facebook komentár