Faraday Future predstavila časť plánu, kde bude produkovať svoje auto na elektrický pohon, čiže ich stratégia je konečne o niečo jasnejšia, keďže už niekoľko mesiacov boli plné špekulácií, ako bude táto spoločnosť konkurovať automobilke Tesla.

Spoločnosť oznámila partnerstvo s Nevadou, kde nakoniec vybuduje výrobný závod pre jej automobilky v severnej časti predmestia Las Vegas.

Výkonný riaditeľ spoločnosti Faraday Future – Dag Reckhorn počas tohto týždňa uviedol: “Tešíme sa spustenie výroby nášho vozidla budúcnosti,” … “určite bude plný technológiámi a výbornými jazdnými vlastnosťami.”

Súvisiace: Nový startup Faraday Future chce konkurovať firme Tesla už do roku 2017

Podľa vyhlásenia z Faraday Future by nový výrobný závod o rozlohe 278 709 m² na jeho mieste mal vytvoriť 4500 pracovných miest a ďalšie “tisícky vo forme nepriamych pracovných miest.”

Tento závod spoločnosti Faraday Future tak nebude ďaleko od takzvanej Giga-továrne firmy Teslove, ktorá bude mať sídlo v meste Reno, v štáte Nevada.

Tieto vyhlásenia tak poskytujú určitú spoľahlivosť k ambiciózneho plánu spoločnosti Faraday Future, keďže do roku 2017 chcú na trh priniesť ich elektromobil. Ale aj tak je to stále videné, ako ambiciózny cieľ, s tým ohľadom, že táto firma doteraz plne neodhalila svoju koncepciu vozidla.

Očakáva sa, že tieto informácie by mohla predstaviť počas budúceho mesiaca, na veľtrhu Consumer Electronics Show v Las Vegas. Faraday Future uvádza, že jej vozidlo “bude ponúkať bezproblémové pripojenie k vonkajšiemu svetu.”

Po týchto správach, predstavitelia spoločnosti Tesla Motors uviedli, že vítajú konkurenciu. Vo vyhlásení hovorca automobilky Tesla povedal: “Sme radi, že vidíme záujem, investície a rozvoj v tomto sektore.”

Súvisiace: Porsche nakoniec bude predávať elektrické vozidlo – Mission E!

Podľa správy agentúry Bloomberg je pozoruhodné, že továreň bude na mieste, ktoré je ďaleko od dodávateľského reťazca oblasti automobilov. Jej najbližší susedia v Severnom Las Vegas bude len hŕstka fariem.

Faraday Future je podporovaná čínsky miliardárom a investorom s menom Jia Yueting, ktorý pôsobí ako generálny riaditeľ holdingovej spoločnosti LeTV.

Zdroj: ZDnet, NYTimes

Facebook komentár