Tato_mapa_ukazuje_krajiny_s_najvysim_rizikom_korupcie_2017

Podľa novej štúdie uskutočnenej skupinou Risk Advisory Group, s najväčšou pravdepodobnosťou pri podnikaní v rôznych krajinách sveta, budete najväčšej miere korupcií čeliť v Číne.

Indonézia, Vietnam a Mjanmarsko sa objavili v zozname na Top 10 najskorumpovanejších krajín, čo sa týka podnikateľskej korupcie.

Brendan McGloin, ktorý je v skupine Risk Advisory vedúcim pre oblasť Ázie v správe uviedol: “Nedá sa poprieť, že veľký trh krajiny a rastúca stredná trieda je atraktívnou pre zahraničných investorov, ale šírenie korupcie v niektorých odvetviach, má úzku spojitosť medzi obchodom a politikou a slabá úroveň okolo Zahraničného Zákona okolo korupčných praktík vedie k vytvoreniu vysoko riskantného podnikateľského prostredia.”

Čína vo výsledkoch tejto štúdie získala najvyššie skóre okolo rizík korupcie – na úrovni 67,5. USA dostala skóre na úrovni 8, avšak táto úroveň je vyššia ako skóre 7,5 ktoré dostala Severná Kórea a Švajčiarsko.

Súvisiace:
11 najviac skorumpovaných krajín rozvinutého sveta
75% európskych firiem uvádza, že vo svojej krajine čelia korupcií

Bill Waite, ktorý je generálnym riaditeľom Risk Advisory Group, uviedol: “Pozícia krajiny poukazuje na hrozby korupcie, pri expozícií zahraničných investorov a dostupnosti dôveryhodných dôkazov a spoľahlivých informácií, na základe ktorých prebieha prešetrovanie integrity v každej krajine.”

Pozrite sa na mapu nižšie (pre zväčšenie KLIKNITE). Krajiny so silnejšou úrovňou červenej poukazuje na vyššie riziká okolo podnikania:

Tato_mapa_ukazuje_krajiny_s_najvysim_rizikom_korupcie_2017_mapa

 

Zdroj: Risk Advisory Group

Facebook komentár