Každým rokom, sa majitelia súkromných lietadiel a ľudia z vyššej spoločnosti hrnú do Monaka, aby si pozreli závod formuly Grand Prix a aby sa natiahli na stredomorskom slnku.

Niektorí jedinci si budú môcť vychutnať podobné zážitky na novej super-jachte s názvom “The Streets of Monaco”. Toto plávajce mesto meria viac než 500 metrov (zhruba polovica veľkosti modernej výletnej lode).

( Súvisiace: Rupert Murdoch predáva svoju luxusnú jachtu za 29,7 miliónov dolárov )

Tieto plány predstavila spoločnosť Yacht Island Design a ukazujú balíček, ktorý predstavuje repliky najznámejších pamiatok Monaka, vrátane trati Grand Prix, Hotel de Paris a Port Hercule (prístav).

Na modelovom obrázku je vidno aj plochu pre vrtuľník, mini ponorku, motorové člny, a niekoľko bazénov a miniatúrnych hotelov, ktoré lemujú oblasť prístavu.

Replika trati Grand Prix trati umožní vidno, kade závodia profesionáli, aj keď to ťažko zažijú – skôr na skútroch.

( Súvisiace: Škandál kráľovskej rodiny Španielska – kapitán mal väčší plat, ako premiér )

Ale paluba nie je jedinou časťou superjachty, ktorá napodobňuje bohatstvo Monaka. Vnútro “Oázi” je namodelované, ako záhrady okolo Kasína.

Súkromné kajuty ubytujú 16. hostí a 70. členov posádky.

Apartmány sú obzvlášť elegantné, s dvojitým stropom, vlastnou terasou, vírivkou a bazénom.

Podľa Daily Mail by dokončenie extravagantného plávajúceho mesta stáť 244 miliónov libier (401 miliónov amerických dolárov), aj keď je ťažké určiť presnú cenu v ranej fáze procesu.

Napriek tomu, developeri uvádzajú, že je vidno veľký rozruch  okolo ich projektu.

( Súvisiace: Na prevádzku luxusnej jachty je treba obrovské množstvo peňazí )

Rob McPherson, jeden zo zakladateľov projektu pre Daily Mail povedal: “Mali sme veľké množstvo ľudí zo širokej verejnosti, ktorí chceli skúsiť také plavby a počet otázok na potenciálne komerčné využitie bol taktiež vysoký.”

“Aktívne hľadáme klientov buď pre súkromné, alebo komerčné vízie realizovania tohto nového a zaujímavého smeru dizajnu.”

Zdroj: Superyachts

Facebook komentár